Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-10-19

Kristinos Čivilytės paroda „Bičių vaškas“

XV a. Hanzos pirklių kontoroje - senovės gotikiniame Perkūno name vyko prekyba LDK iš Kauno į kitus Hanza miestus (Vokietijos, Prūsijos, Livonijos) - tame tarpe vašku, mediena, medumi, linais, vynu, kailiais... Visai čia pat, prie Rotušės atrastos seniausios Europoje išlikusios XV a. vaško lydymo krosnys, ruošusios bičių vašką eksportui į Vakarų Europos miestus. Tuo metu Lietuva gausiai tiekė vašką ne tik žvakių gamybai, bet ir rašybos lentelėms gaminti, varpų, raktų bei patrankų liejybai bei kitoms reikmėms.
 
Paroda „Bičių vaškas“ šiame ypatingame originaliame Kauno pastate meno keliu susieja praeitį ir dabartį, šaknis ir civilizaciją, bičių pasaulį ir žmonių visuomenės gyvenimą. Tai ypač svarbų šių laikų pasaulėvaizdyje, kai ieškoma kažko pastovaus ir amžino. 
 
Paveikslai sukurti naudojant specialią vaško techniką, natūralias gamtos medžiagas, pasitelkiant ir bičių kūrybą. Svarbūs ritmai, dinamika, atsikartojimai, ciklai, nuolatinis judėjimas. Iškyla tobulos mikrovisuomenės - bičių sistemos aplinka. Iš dalelių susideda korio vaizdas, kuriame yra visas gyvenimas. Kyla mintys apie sistemas, ryšius, gamtos poveikį žmogaus jausenai ir jo vaizduotei. Juk ir šiuolaikiniame pasaulyje vienos sistemos įtakoja kitas, yra susijusios, kuria ir yra kuriančios, sąveikaujančios. Bičių bendruomenė gyvena pagal sistemišką, griežtą struktūrą, turi aiškų funkcijų pasidalinimą. Ši sistema priklausoma ir nuo kitų sistemų – medžių, augalų, oro švaros, jautriai reaguoja į pokyčius ir gali lengvai išnykti. Nėra griežtų ribų tarp gyvūnų ir augalų, gyvosios ir negyvosios gamtos. Jeigu išnyktų bitės, medžių ir žmonijos išgyvenimui kiltų grėsmė. Tai, kad mes esame sistemos dalis, ir kad mūsų aplinka taip pat sudaryta iš dalelių, įkvepia kurti paveikslus ir objektus.
 
Kristina Čivilytė yra baigusi Vilniaus dailės akademijos Tapybos magistrantūrą, Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Nuo 2013 m. aktyviai dalyvauja parodinėje veikloje, kūrybą pristato grupinėse ir personalinėse parodose, surengė virš 20 personalinių parodų ir virš 30 jungtinių parodų. 2018 m. lapkritį Kristina Čivilytė dalyvavo tarptautiniame menininkų simpoziume Pilanyje, Indijoje, 2019 m.- jungtinėje parodoje Atėnuose, Graikijoje.
 
Paveikslus galima įsigyti.
kristgon@yahoo.com
www.facebook.com/krisart.lt

www.instagram.com/kristinos_menas 

Kauno Perkūno namas-muziejus (Aleksoto g. 6, Kaunas).
2021 10 26 - 12 03
 
Atgal