Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-10-07

Sėkmingo bendradarbiavimo rezultatas - Paralimpiečių krantinės atsiradimas Neries pakrantėje

Lietuvos paralimpinio komiteto, Vilniaus miesto savivaldybės ir Lietuvos dailininkų sąjungos sėkmingo bendradarbiavimo rezultatas - Paralimpiečių krantinės atsiradimas Neries pakrantėje.

 

Vilniaus miesto centre, šalia Neries upės oficialiai atverta nauja erdvė – Paralimpiečių krantinė. Čia įamžintos Lietuvos sportininkų pergalės paralimpinėse žaidynėse, jos vilniečiams ir miesto svečiams pasakoja šalies sporto istoriją, įkvepiančią gyventi aktyviau ir atkakliai siekti tikslų tiek sveikuosius, tiek žmones su negalia.

 

Paralimpiečių krantinės atidarymo renginys trečiadienį Neries pakrantėje subūrė paralimpinius atletus, šalies sporto ir kultūros bendruomenę, sostinės ir šalies vadovus.

 

 

© Fotografas Alfredas Pliadis

 

Renovuotą erdvę ties Olimpiečių gatve papuošė paralimpiečių simbolio gilės skulptūra „Sugautas vėjas“ ir atminimo lentelės, skirtos šalies atletams, laimėjusiems paralimpinių žaidynių medalius.

 

2016 m. Rio de Žaneiro paralimpinių žaidynių čempionas ir Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius pabrėžė, kad tai – istorinė akimirka.

 

„Paralimpiečių pergalės yra visos Lietuvos pergalės. Tokio objekto atsiradimas yra didelis ir svarbus visų mūsų laimėjimas.

 

Projekto meninės idėjos autoriai Vaiva ir Vidas Simanavičiai pasakojo, kad kūrinys „Sugautas vėjas“ sumanytas taip, jog žvelgiant skirtingais rakursais, skulptūros pavidalai keistųsi. Iš paralimpiečių simbolio – gilės, ji mainosi į žmogaus figūrą ar vėjo plaikstomą skraistę, upės tėkmę. Tai kviečia pajausti, jog tik atlikus judesį, žengiant pirmyn, įmanoma išvysti dar neregėtus horizontus, naujas prasmes.

 

© Fotografas Alfredas Pliadis

 

„Idėjos įgyvendinimas pasiteisino su kaupu – žiūrovų reakcijos patvirtina, kad skulptūra žadina mintis apie žmogaus viduje kunkuliuojančią jėgą, išorėn besiveržiantį potencialą“, – džiaugėsi menininkai.

 

Paralimpiečių krantinė – visiškai pritaikyta ir pasiekiama žmonėms su judėjimo, regėjimo negalia. Monumentas turi užrašus Brailio raštu, judėjimo negalią turintiesiems užtikrintas patekimas prie objekto.

 

Iš viso Paralimpiečių krantinėje – 27 medaliai – atminimo lentelės, numatyta vieta ir ateities čempionų, prizininkų įamžinimui.

 

© Fotografas Alfredas Pliadis

 

Lietuvos dailininkų sąjungos ir Lietuvos paralimpinio komiteto informacija

 
Atgal