Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-09-29

Dano Andriulionio tapybos darbų paroda

Kviečiame aplankyti jubiliejinę Dano Andriulionio tapybos darbų parodą, vykstančią parodų galerijoje „Autografas“ Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje.

 

Tapytojas Danas Andriulionis kilęs iš Rokiškio, Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Dalyvavo daugiau kaip 350 įvairių parodų ir projektų Lietuvoje ir užsienyje. Surengė daugiau nei 60 asmeninių parodų. Dėstė tapybą ir kompoziciją Klaipėdos Technologijų centre.

 

Suteiktas Lietuvos Respublikos meno kūrėjo statusas (2005). Pelnęs įvairių premijų ir padėkos raštų. Sukūrė scenografiją 4 spektakliams. Knygos „Ant muzikos sparnų“ bendraautorius (2008). Aktyviai dalyvauja Klaipėdos ir Lietuvos kūrybiniame gyvenime. Šiuo metu priklauso tapytojų grupei INDIVIDUALISTAI.

 

Tai savitos manieros menininkas, kuris išsiskiria savo tapybos technika, turiniu bei idėjomis. Dailininko kūryboje svarbu siužetas, autorius filosofiškai perteikia paveikslo temą ant drobės, ją savitai interpretuojant. Savo kūryboje panaudodamas kosmologijos žinias ir simbolius, autorius tari žynys kviečia pasinerti į paveikslų mistinę erdvę. Tapytojais savo darbais įprasmina pasaulio stygas jungiančią kūriniją, atkreipdamas dėmesį į harmonijos principus ar jėgas griaunančias visuomenę. Visa tai persipina su baltų mitologijos ženklais, runomis ir rytietiškomis mandalomis.

 

Parodą remia Lietuvos kultūros taryba.


Paroda veiks iki spalio 31 d.

 

 
Atgal