Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-09-27

Vokietijos dailininkų sąjungos organizuojama paroda „Šiek tiek pakrašty – šalia piešinio“

Kviečiame į Vakarų Vokietijos dailininkų sąjungos organizuojamos parodos „Šiek tiek pakrašty – šalia piešinio“ atidarymą rugsėjo 30 d. (ketvirtadienį) 18 val., galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas).

 

Svarbi informacija lankytojams: parodos atidarymo metu (2021-09-30) būtinas galimybių pasas. Kitomis galerijos darbo dienomis, galimybių pasas nereikalingas, tačiau prašome laikytis visų saugumo reikalavimų (dezinfekuoti rankas, dėvėti apsaugines veido kaukes, laikytis atstumų). Dėkojame.

 

Šiek tiek pakrašty – šalia piešinio

Paimk pieštuką ir piešk – tai akimirkos fiksacijos, tuo pačiu metu ir savo trumpalaikiškume ir intensyvume. Visų sričių menininkai ar tai būtų piešėjai, tapytojai, skulptoriai, objekto menininkai, o taip pat dažnai ir muzikantai bei šokėjai, piešinį naudoja užfiksuoti akimirkai arba tam tikros temos ar minties tyrinėjimui. Tačiau dėl savo tiesioginio ir ypač artimo ryšio su menininku, piešinys visuomet įgauna ir ypatingą vidinę vertę.

 

Parodos koncepcija prasideda piešiniu, o taip pat atskleidžia ir kitokio priėjimo prie piešinio rezultatą. Didžiausias dėmesys čia sutelkiamas į tuos piešinius kurie nuolat keičiasi arba dėl savo ypatingo kūrimo proceso jau yra kitokie, atsiverentys kitoms sritims: spalvai, tekstui, panašiam objektui pereinančiam į trimatę erdvę, įgaunančiam garsą, žodį, pradedančiam realiai judėti erdvėje, mintyse ir pan.

 

Ekspozicijoje pristatomi kūriniai, kuriuose piešinys yra atspirties taškas, centras, einantis naujais keliais, aplinkkeliais, šalutiniai keliais, įtraukia kitas sritis, meninės raiškos galimybes ir taip plečiasi pats. Kūriniai – erdvės atvėrėjai, matmenų išplėtėjai ir transformeriai, kurie iš pažiūros banaliems dalykams suteikia visiškai naują dimensiją, įtraukia juos į keistus mąstymo pasaulius ir atskleidžia pačias įvairiausias realybes, kurios matomai egzistuoja lygiagrečiai „įprastai“.

 

Parodoje, net 15-a įvairių kartų menininkų, Vakarų Vokietijos dailininkų sąjungos narių, pristatys piešinius, koliažus, objektus, instaliacijas, videodarbus atskleidžiančius individualius būdus siekiant savo meninio kelio.

 

Dalyvaujantys menininkai: Matthias Beckmann, Berlynas; P.P. Berg, Miunsteris; Patrick Borchers, Dortmundas; Christoph Bangert, Berlynas; Nina Brauhauser, Diuseldorfas; Marta Colombo, Esenas; Christoph Heek, Kleve; Ulrich Möckel, Bekumas; Renate Paulsen, Kelnas; Gerhard Reinert, Gelzenkirchenas; Yevgenia Safranowa, Esenas; Maria Schleiner, Miunsteris/Dortmundas; Mira Schumann, Dortmundas; Samuel Treindl, Miunsteris; Alexander Voß, Miulheimas/Rūras.

 

Parodos kuratorės Elly Valk-Verheijen ir Mira Schumann.

Parodą organizuoja: Vakarų Vokietijos dailininkų sąjunga (Westdeutscher Künstlerbund e.V.)   

 

Parodą remia Lietuvos kultūros taryba ir Šiaurės Reino-Vestfalijos kultūros ir mokslo ministerija, Kauno miesto savivaldybė.

 

Galerija „Meno parkas”
Rotušės a. 27, 44279 Kaunas
Dorotheenstrasse 22, 40235 Diuseldorfas, DE
galerija@menoparkas.lt
www.menoparkas.lt     

          

    

Galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas).
 
Atgal