Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-09-27

Aušros Andziulytės personalinė paroda „Rapsodija Kuršių Nerijai“

Rugsėjo 30 d. (ketvirtadienį) 18 val., galerijos „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) trečiojo aukšto ekspozicinėje erdvėje, vyks tapytojos Aušros Andziulytės personalinės parodos „Rapsodija Kuršių Nerijai“ atidarymas. Kviečiame!

 

Svarbi informacija lankytojams: parodos atidarymo metu (2021-09-30) būtinas galimybių pasas. Kitomis galerijos darbo dienomis, galimybių pasas nereikalingas, tačiau prašome laikytis visų saugumo reikalavimų (dezinfekuoti rankas, dėvėti apsaugines veido kaukes, laikytis atstumų). Dėkojame.

 

 

Rapsodija Kuršių Nerijai

 

„Kuršių Nerija. Kerinti vieta, man visiškai panaikinanti „žemės traukos“ jausmą ir suteikianti lyg nesvarumo būseną, tarsi praryjanti laiką ir leidžianti labai ryškiai pajusti Dievišką amžinybės dvelksmą... Tai kaip paslaptingos durys atveriančios džiugios ramybės ir pilnatvės erdvę, kurioje stebėtojas ir vaizdas tarsi tampa vieniu, tiesiog buvimu. Ta atsiverianti begalinė erdvė ir savita tvyranti šviesa apglėbia ir ištirpdo savyje. Šio krašto vaizdiniai išskirtiniai tiek struktūra, tiek spalva, tiek ritmika, tiek „skambesiu“ ir čežėjimais bei šnarėjimais, tiek visumos derme, tad yra begalinis noras rasti jiems vizualų tapybinį sprendimą... Man šie vaizdai yra užburiantys, į kuriuos galiu žiūrėti be galo, jie niekada neatsibosta ir nesvarbu koks metų laikas bebūtų. Čia grįžti visados traukia taip pat stipriai kaip ir prisiliesti prie šios temos kūryboje.“

 

- Aušra Andziulytė

 

 

Aušra Andziulytė (1961) – tapytoja, šiuo metu gyvena ir kuria Kaune. Parodose dalyvauja nuo 1987 metų, yra surengusi virš 30 personalinių parodų bei  dalyvavus ne vienoje dešimtyje tarptautinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Lietuvai atgavus nepriklausomybę dalyvavo vienos iš pirmųjų menininkių grupių – Keturios, veikloje (1990–1996 m.). Aušra Andziulytė yra atpažįstama ir iš kuratorinės veiklos. Ne vienerius metus organizavo tarptautinį tapytojų plenerą skirta menininkui A. Samuoliui atminti, taip pat kelerius metus kuravo tarpdisciplininį simpoziumą „Sąnašos“, o 2007–2009 m. Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje vykdė projektą „Užuominos“. Menininkės kūrybai būdingi sodrūs koloritai, laisva tapysena, iš gamtos (jūros, kalnų, miškų) atkeliavę motyvai, kaip pati autorė teigia: „Erdvė ir šviesa – du man svarbiausi dalykai. Visada stengiuosi juos perteikti.“.

 

 

Parodą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos dailininkų sąjunga

 

 

Galerija „Meno parkas”
Rotušės a. 27, 44279 Kaunas
Dorotheenstrasse 22, 40235 Diuseldorfas, DE
galerija@menoparkas.lt
www.menoparkas.lt
 

Galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas).
 
Atgal