Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-09-20

Gedimino Žuklio mažosios plastikos paroda

Rokiškio krašto muziejuje 2021 rugsėjo 15 – spalio 17 dienomis veiks skulptoriaus Gedimino Žuklio bareljefų paroda „Paskutinė vakarienė“

 

 

Paskutinė vakarienė simbolizuoja nuolankumą ir pasiaukojimą – krikščioniškas savybes, kurias ugdant visuomenėje daugėtų savitarpio supratimo, atjautos, pagalbos silpnesniems. Todėl šis kiekvienam krikščioniui asmeniškai svarbus Kristaus gyvenimo momentas nepraranda aktualumo net ir šiandieniniame geopolitinių, ekologinių, migracijos ir kitų iššūkių pilname pasaulyje gyvenančiam žmogui. Paskutinė vakarienė – ne tik krikščioniškoje pasaulėžiūroje, bet ir pasaulio dailės istorijoje reikšminga scena, kurią vaizdavo reikšmingiausi renesanso tapytojai Leonardo da Vinci, El Greco, Jacopo Tintoretto ir kiti.

 

 

G. Žuklys motyvą perteikia per esmingiausius Paskutinės vakarienės įvykius. Ciklo kūriniuose G. Žuklys mezga netiesioginį ryšį su renesanso kūrėjais, permąsto perspektyvos ir sekimo tikrove reikšmę šiandieninėje dailėje. Greta bareljefų eksponuojami dailininkės Jolantos Gegelevičiūtės sukurti fotomontažai, leidžiantys į apaštalus ir Kristų pažvelgti iš arčiau.

 

 

Gediminas Žuklys – skulptorius, Vilniaus dailės akademijos Piešimo katedros docentas. Pastaruoju metu kuria mažosios plastikos srityje. Didelio formato autoriaus darbai puošia įvairių Lietuvos miestų erdves: „Šiaurys“ Klaipėdos skulptūrų parką, „Arka“ (sukurta kartu su L. Žukliu) Rokiškio Nepriklausomybės aikštę, „Metaformozė“ Mykolo Romerio universitetą Vilniuje, „Taika“ (sukurta kartu su L. Žukliu) Atgimimo aikštę Tauragėje.

Rokiškio krašto muziejus (Tyzenhauzų g. 5, Rokiškis)
2021 09 15 - 10 17
 
Atgal