Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-09-20

Jolantos Gegelevičiūtės tapybos paroda

Rokiškio krašto muziejuje 2021 rugsėjo 15 – spalio 17 dienomis veiks menininkės Jolantos Gegelevičiūtės tapybos paroda „Pastovus nepastovumas“

 

Iššūkiai, perversmai, nusistovėjusią tvarką keičiantys sukrėtimai... Pastovus tėra vienintelis dalykas – nepastovumas. Šiame nuolat besikeičiančiame pasaulyje menas suteikia užuovėją, galimybę atsikvėpti nuo kasdienės įtampos, išvalyti mintis ir nurimti.

 

Parodoje „Pastovus nepastovumas“ pristatomi naujausi menininkės Jolantos Gegelevičiūtės tapybos darbai. Tapyba autorei – galimybė sukurti asmeninį pasaulį, priedangą pasislėpti nuo rutinos, buities ir pasaulio negerovių. Kai įprasta pažįstama aplinka ima trūkinėti ir byrėti, kūryboje atsiranda galimybė vėl sukonstruoti ją iš naujo.

Tapybos darbuose dailininkė liečia istorines ar religines temas – prieš šimtus ar tūkstančius metų nutikusias istorijas, kurios išlieka aktualios ir šiandien, kalba mums apie pasiryžimą atlikti žygdarbius, pasiaukojimą, slypinčią išdavysčių grėsmę. Nors J. Gegelevičiūtės darbuose dominuoja abstrakcijos, tačiau retkarčiais paveiksluose išnyra ir viena kita atpažįstama forma, netrunkanti peraugti į baltiškąją ornamentiką. Taip tarsi apsisuka ratas, užminantis daugelį mįslių – gal ir senovės baltai nerimavo dėl pasaulio ateities, o mene ieškojo ramios užuovėjos?

 

Jolanta Gegelevičiūtė – menininkė, dirbanti tapybos, tekstilės, grafinio dizaino srityse. Autorės kūryboje nuolat permąstomos sąsajos su gimtąja žeme ir senųjų baltiškų tradicijų gyvybingumas. Menininkė kelia žmogui svarbius egzistencinius klausimus apie ryšį su savo kilme, darnų buvimą su savimi pačiu, kitais ir aplinka.

Rokiškio krašto muziejus (Tyzenhauzų g. 5, Rokiškis)
2021 09 15 - 10 17
 
Atgal