Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-09-20

METŲ KERAMIKO KŪRYBINĖ PREMIJA

Utenos rajono savivaldybė 2019 metais įsteigė Metų keramiko kūrybinę premiją, kuri skiriama konkurso būdu, atsižvelgiant į komisijos vertinimą. Pirmuoju premijos laureatu tapo kaunietis menininkas Gediminas Šibonis, konkursui pateikęs įspūdingo dydžio ir aukštos meninės kokybės keraminį indą.

 

Metų keramiko kūrybinės premijos konkursas skelbiamas ir premija teikiama kas dvejus metus už geriausią keramikos darbą, sukurtą per praėjusį dvejų kalendorinių metų laikotarpį. Pagal premijos konkurso nuostatus šių metų konkursui teikiamame kūrinyje, sukurtame 2020-2021 metais, turi būti atskleista unikalaus indo tema, kūrinys turi atspindėti novatorišką ir provokuojantį jo autoriaus požiūrį į tradicinę keramiką, demonstruojantis profesionalumą, savitumą, meistriškumą. Konkursui savo kūrinius gali siūlyti profesionalūs keramikai, asmenys, turintys meno kūrėjo statusą. Temos neatspindintys, sudužę ar kitaip pažeisti kūriniai nevertinami ir neeksponuojami.

Kūriniai premijai gauti pateikiami Vytauto Valiušio keramikos muziejui (Topolių g 7, Leliūnai, Utenos r.) iki 2021 metų lapkričio 15 d.

 

Kiekvienas autorius kartu su kūriniu privalo pateikti jo aprašą (pavadinimas, dydis (išmatavimai), sukūrimo metai, medžiaga, technika, trumpas aprašymas) ir savo kūrybinę biografiją.

2021 m. lapkričio pabaigoje – gruodžio mėn. numatoma rengti konkursui pateiktų kūrinių parodą ir išleisti katalogą.

Konkurso nugalėtojui premija bus teikiama gruodžio mėn. Sekite informaciją!

 

 

Daugiau informacijos teikia Vytautas Valiušis, mob. tel. Nr. +370 686 22 807.

 

 

 
Atgal