Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-09-13

Knygos „142 atvertys: Lietuvos menininkių autobiografijos" pristatymas

Lietuvos dailininkų sąjunga maloniai kviečia į doc. dr. Ramutės Rachlevičiūtės knygos „142 atvertys: Lietuvos menininkių autobiografijos“ pristatymą.

 

Renginys vyks rugsėjo 17 d. (penktadienį) 17.30 val. Lietuvos dailininkų sąjungoje (Vokiečių g. 4, Vilnius).


„Mano siekiamybė buvo menininkės autobiografija. Norėjau tokią knygą išleisti ir 2012 metų viduryje pradėjau „Menininkių autobiografijų“ projektą. Projekto apimtis didelė, tame ir slypi visas įdomumas. Visą laiką slėpiau knygos dalyvių sudėtį, nes šiuolaikinio meno žvaigždės išrankiai žiūri į kaimynystę. Pasižiūrėjus į margą, daugiasluoksnę skirtingo amžiaus, skirtingų meno sričių ir tautybių atstovių sudėtį, gali pasirodyti: o siaube, gal nėra jokios atrankos?! Kadangi šis projektas yra mano, tai tvirtinu, kad visos yra menininkės ir aš tikrai žinau, kodėl čia sutiksite vieną ar kitą personą. Ilgalaikis mano darbas meno komunikacijos skersvėjuose vis neleido sukurti nieko tvaraus, tačiau galiausiai davė savo rezultatą – panoraminį Lietuvos meno pasaulio žinojimą. Gerai pažįstu visas menininkes asmeniškai.


Kai kuriuos tekstus tarsi antstolė „išmušinėjau“ kaip skolas iki paskutinės minutės. Buvo puikios Aušros Barysienės nuotraukos ir pažadėti, bet neparašyti tekstai. Negalėjau leisti, kad nebūtų panaudoti puikūs fotografiniai portretai.


Atmenu, kaip vyrai putodavo aptardami grafikių, pavyzdžiui, Gražinos Didelytės estampus. “Oi, čia mezginiai, nėriniai, vandens purslai..” Manęs nedomina jų nuomonė. Vertindama minimalizmą, su didžiausiu malonumu pasirinkau viršeliui Rimanto Dichavičiaus fotopaveikslą, skirtą Valerijos atminimui. Tai kiekvienos moters, net ir mano, vidinė biografija.“


Ramutė Rachlevičiūtė


Pristatyme dalyvaus knygos herojės:


* Eglė Ganda Bogdanienė
* Eglė Ridikaitė
* Raimonda Jatkevičiūtė - Kasparavičienė
* Birutė Vaitiekūnienė su grupe „Šok flamenco"

 

* Knygos dailininkė Aušra Lisauskienė ir leidinio fotografė Aušra Barysienė


Įėjimas su Galimybių pasu.

Lietuvos dailininkų sąjunga (Vokiečių g. 4, Vilnius).
2021-09-17
 
Atgal