Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-09-10

Dalios Truskaitės instaliacija „Nepasakyti“ pristatoma festivalyje „Venecijos stiklo savaitė“

Venecijos stiklo savaitė - nuo 2017 m. Venecijoje jau 5-tą kartą vykstantis tarptautinis stiklo menui dedikuotas festivalis, kurio programoje daugiau nei 250 renginių - parodų, performansų, demonstracijų, pokalbių, ekskursijų Venecijoje, Murane, Mestre. Vienas festivalio akcentų - Palazzo Loredan vykstanti paroda, kurioje darbus eksponuoja 18 kuratorių komisijos atrinktų menininkų ir 13 jaunųjų menininkų.

 

Lietuvą parodoje (ir festivalyje) atstovauja Dalia Truskaitė su stiklo instaliacija „Nepasakyti“. Kūrinį sudaro 192 balti plonyčio, lenkto, matinto stiklo lapeliai, eksponuojami ant įspūdingo tradicinio venecijietiško interjero bibliotekos grindų.

 

 

Darbas yra labiau ne apie sakymą, minties transliavimą, o apie pojūčius, jausenas. Kurdama jį rėmiausi tuo, kas įsivaizdavau esant universalu - pojūtiminėmis patirtimis. Tikėjausi, kad jis bus „nuskaitomas“ ne proto „įrankiais“ ir jų sukurto žinių bagažo pagalba, o atpažįstant, „prisimenant“ su vaizdu asociacijuojančias būsenas. Tas ribinis momentas, akimirka tarp „dar, dar ne“ ir „jau“, tarsi sustabdomas, ištęsiamas, duodant laiko įsižiūrėti.

 

 

Atrodė, kad tai (reiktų rašyti „tokia strategija“) labiau talpu. Gal net, šių dienų aplinkybėmis, labiau etiška.
Taigi norėjau, kad tas darbas būtų tarsi tyla, informacinė tuštuma, įtraukianti žiūrovą į meditatyvų tyrinėjimą, buvimą „su savim.“

 

Dalia Truskaitė

 

 

 

 

Daugiau informacijos čia:

https://www.theveniceglassweek.com/en/
https://www.theveniceglassweek.com/en/category/exhibitions-installations/
https://www.theveniceglassweek.com/en/listing/dalia-truskaite-unsaid/

 

LDS informacija

 

 

 
Atgal