Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-09-08

Pelėdų kalne - rekordinis meno piknikas

Mieli kauniečiai, miesto svečiai, menininkai ir žiūrovai, kiekvienais metais organizuojamas Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus projektas „Meno piknikas“ kaskart skiriasi tiek renginių skaičiumi, tiek turiniu. Šiais metais pats projektas taps meno kūriniu. Dailininkai kviečia miestiečius dalyvauti jo kūrimo procese ir užfiksuoti „Lietuvos meno pikniko“ rekordą. Renginys vyks rugsėjo 11-ąją, šeštadienį, nuo 14 iki 22 val., Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto teritorijoje, visiems gerai žinomoje kaip Pelėdų kalnas (A. Mackevičiaus g. 27).

 

Pikniko šūkis „Su pledais pas pelėdas!“, primena kiekvienam dalyviui atsinešti kuo spalvingesnį pledą – ji žymės jūsų teritoriją meno kūrinyje, pasikvieti draugų, atsivesti ar atsinešti augintinį – gyvūną ar augalą ar..., meninius jūs supančius atributus, nepamiršti vaišių, kuriomis pasidalintumėte su kaimynu. Pelėdų kalnas virs improvizuotomis meno dirbtuvėmis, miesto galerija, o dalyviai ir aplinka – nuolat kintančio unikalaus meno kūrinio dalimi. 10 valandų nenutrūkstamo fotografavimo iš paukščio skrydžio susilies į filmą, priminsiantį unikalaus landšafto ir miestą kuriančių žmonių bendrystę. Kaip sako organizatoriai, meno lauke svarbus kiekvienas menininko, kantraus žiūrovo, smalsaus praeivio judesys.

 

Jūsų laukia unikalūs meniniai veiksmai, ledo skulptūros, laužai, naktinis kinas.

Muzikinę atmosferą kurs:

Nuo 16.00 val. – legendinės „Aitvarų“ grupės veteranai Kęstutis Ignatavičius (vokalas, gitara) ir Vladimiras Teluchinas (multiinstrumentalistas).  

Nuo 18 val. – geros muzikos ambasadoriaus DJ Ericho vinilai.

 

Projekto tikslas – Kauno viešąsias erdves paversti meno galerija, interaktyviai pristatyti meno kūrimo procesą. Kviečiame į pokalbius su menininkais, daugiau sužinoti apie galimybes kurti ir bendrauti!

 

Trumpa projekto programa:

14.00 val. „Pelėdų kalno“ galerijoje atidaroma stiklo meno paroda „Šauksmas“ (kuratorė Sigita Grabliauskaitė).

15.00–22.00 val. nepertraukiama fotosesija. Rekordinės „Meno pikniko“ kompozicijos kūrimas.

17.00 val. ledo skulptūros kūrimas.

21.00–23.00 val. Naktinis kinas. 

 

Daugiau informacijos dalyviams:

Bendra informacija: LDS KS referentė Dalia Draugelienė, +370 680 54229

Renginio logistika, viešieji ryšiai: LDS KS administratorė Milda Martusevičienė, + 370 652 80737

Sekite mūsų informaciją: https://www.facebook.com/LDSKaunoSk

 

Renginys nemokamas. Projektą dalinai finansuoja Kauno miesto savivaldybė. Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie bus skelbiami socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje. Renginio dalyviams primename laikytis rekomendacijų dėl COVID – 19 atvirose erdvėse, dezinfekuoti rankas, laikytis saugaus atstumo, pagal galimybes dėvėti burną ir nosį dengiančias apsaugos priemones.  

Pelėdų kalnas (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas).
2021-09-11
 
Atgal