Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-09-06

Marko Rothko meno centro kolekcijos ABSTRAKCIJOS parodos atidarymas Šiaulių dailės galerijoje

Rugsėjo 11 d. (šeštadienį) 12 val. maloniai kviečiame jus į Daugpilio (Latvija) Marko Rothko meno centro kolekcijos ABSTRAKCIJOS parodos atidarymą.
 

ABSTRAKCIJOS – Daugpilio (Latvija) Marko Rothko meno centro kolekcijos paroda sumanyta kaip projektas, kur abstrakcija apjungia tapybos ir grafikos kūrinius iš didžiulės šio centro meno kūrinių kolekcijos. Kūrinius sukūrė skirtingų kartų latvių ir užsienio menininkai – žymūs abstrakcionistai, kurių kūryba atskleidžia atskirus abstraktaus meno raidos etapus, taip pat pabrėžia jų individualius stilius.


Abstrakcija yra logiškas mąstymo procesas, išvaduojantis protą nuo atsitiktinių ir trivialių objektų savybių. Abstrakcija turi ilgą socialinę ir politinę istoriją. Praėjusio šimtmečio sandūroje tai buvo vizija apie naują pasaulio tvarką. Rusijos konstruktyvizmas tapo komunistinės revoliucijos ir utopinės visuomenės emblema. Europos ekspresionizmas bandė išardyti buržuazinę socialinių santykių formą ir sujaukti kapitalistinę tvarką. Futurizmas šventė pramonės revoliuciją. Jo mechaninė grožio estetikataip pat buvo susijusi su fašizmu, karu ir etniniu valymu. Iki XX amžiaus vidurio revoliucinės politikos įkvėpta abstrakcija pokario kapitalizmo ir šaltojo karo politikos metu iš esmės išnyko.


Abstrakcija mene dažniausiai siejama su įvairiais XX amžiaus pradžios abstrakcionistiniais judėjimais, kurie atmetė formalizmą ir naratyvą. Daugpilio Marko Rothko meno centro kolekcija taip pat vystėsi naudojant socialiai-politiškai abstraktų vektorių, nusigręžusį nuo konkrečių judesių ir bandant užfiksuoti visuotinius šiuolaikinio meno pagrindus. Panašiai kaip abstrakti tapyba, ši paroda pabrėžia linijos, spalvos ir atspalvio prasmę ir esmę.


Parodos menininkai: Erdmute Blach (Vokietija), Uldis Čamans (Latvija), Svenas Drobnitza (Švedija), Beatrice Gelmetti (Italija), Elga Grīnvalde (Latvija), Haraldas Jegodzienski (Latvija /Vokietija), Michail Lalov (Bulgarija), Erin Lawlor ( JK), Franciszek Ledóchowski (Lenkija), Siliang Ma (Kinija), Anita Meldere (Latvija), Jon Arne Mogstad (Norvegija), Kuzana Ogg (JAV), Manuel Schroeder (Vokietija), Sandra Strēle (Latvija), Jan Valik (Slovakija) ), Sigurds Vīdzirkste (Latvija/JAV), Žanna Vērdiņa (Latvija), Natalija Zaloznaja (Baltarusija/Belgija).


Daugpilio Marko Rothko meno centro kolekcija sukurta iremiantis meno centro idėja. Kasmet jis papildomas pirkimais, simpoziumo dalyvių kūryba ir vertingomis menininkų bei bendradarbiavimo partnerių dovanomis, patvirtinančiomis esamą ir būsimą bendradarbiavimą įgyvendinant meno projektus. Šiuo metu kolekciją sudaro daugiau nei 2000 meno kūrinių įvairiose medijose. Rothko centro misija yra ne tik išsaugoti šią vertingą kolekciją, bet ir reguliariai ją eksponuoti tiek meno centre, tiek kitose kultūros ir meno erdvėse Latvijoje ir užsienyje.


Parodos kuratoriai: Zane Melāne, Māris Čačka

 

ŠIAULIŲ DAILĖS GALERIJOS INFORMACIJA
Vilniaus g. 245, 76343 Šiauliai
Tel. (8 41) 521 161
El. p. naujienos@siauliugalerija.lt
www.siauliugalerija.lt
www.menopolis.lt
Darbo laikas: antradienį - penktadienį 10 – 18 val., šeštadienį 10 – 17 val.

 


 

Šiaulių dailės galerija (Vilniaus g. 245, Šiauliai).
2021 09 11
 
Atgal