Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-09-06

Elmos Šturmaitės akvarelių paroda „Naujas aqua dialogas Druskininkuose“

Parodos atidarymas rugsėjo mėn. 10 d. 17 val. V. K. Jonyno galerijoje (Turistų g. 9, Druskininkai)

 

Parodoje eksponuojami naujausi Elmos Šturmaitės kūriniai, sukurti akvarelės technika. Dailininkė stebėdama įvairias gyvenimo realijas, ieško atsakymo savo kūriniuose, įžvelgia nuolatinį savaiminį atsinaujinimą ir intuityvų temų atradimą technikoje, medžiagoje, spalvų deriniuose. „Man kūryba yra būvis, kada galiu būti savimi ir labai branginu tą laisvę“ – teigia Elma Šturmaitė. Spontaniški, jausmingi spalvų impulsai popieriuje, įgaunantys formų ir tekstūrų visumą, pasakoja apie laisvės būtinumą ir jos grožį, laiko tėkmę ir žmogaus buvimą savimi.

 

Elma Šturmaitė savo kūrybą apibūdina kaip įvairialypę, neatsiejamą nuo nuotaikų kaitos, emocijų įvairumo, mąstymo ir matymo, kasdieninių ieškojimų ir atradimų. „Mano kūryba nepastovi, kaip ir pats gyvenimas. Kiekviena diena atsiveria kitame laikmetyje, apribota paros, savaitės, mėnesio ar metų. Bet jos visos būna kitokios, laiko matas nesuteikia nei spalvos, nei gilumos, nei vaizdinių. Kūriniuose atsispindi savasties būsena. Dar Vydūnas minėjo savastį kaip visumos buvimą dabartyje.“

 

Baltas medis, 2020 m. Akvarelė, popierius.

 

Dailininkė gimė Tauragės rajone, Juodpetrių kaime, akvarele susižavėjo studijuodama Šiaulių pedagoginiame universitete. Po studijų 1973 metais persikėlė gyventi į Druskininkus. 1976 m. dailininkė inicijavo Druskininkų vaikų dailės mokyklos įkūrimą. 1982 m. priimta į sąjunginį jaunųjų dailininkų susivienijimą. Nuo 1999 m. Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) narė. Surengė 48 autorines parodas bei sudalyvavo daugiau nei 220 bendrose respublikinėse, tarptautinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje. Aktyviai dalyvauja įvairiuose kūrybiniuose pleneruose, tarptautinėse akvarelės bienalėse. Kuria tekstilės, akvarelės, tapybos srityse.

 

Išeitis, 2020 m. Akvarelė, popierius.

 

Elma Šturmaitė apdovanota Švietimo ministerijos laureato diplomu, Kauno miesto kūrybinių klubų diplomais už kūrybinius rezultatus, įvairiais padėkos raštais iš įvairių šalies miestų bei užsienio šalių. Autorės darbų yra įsigiję Taikomosios dailės ir dizaino, Žemaičių dailės, Tauragės miesto, Seinų dailės muziejai bei įvairūs meno kolekcininkai Lietuvoje ir užsienyje.

 

 

Organizatorių informacija                                                                             

V. K. Jonyno galerija (Turistų g. 9, Druskininkai)
2021 09 10 - 11 24
 
Atgal