Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-09-02

Kvietimas į TAPYBA GYVAI!

Klaipėdos senamiestyje, jaukiame fachverkinės architektūros ansamblyje yra kiemelis, kuris nuo seno vadinamas menininkų kiemeliu, šiandien jis taip pat pulsuoja kultūra. Čia veikia Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos galerija, Etnokultūros centras, reziduoja KKKC rezidentai, dirba architektai bei jaukiai įsikūrė restoranėlis „10 TILTŲ kiemas“. Kiemo atmosfera unikali ir atvira visiems.

 

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius ir restoranas „10 TILTŲ kiemas“ kviečia gyvai patirti spalvą. Pirmąjį rugsėjo penktadienį atvira kiemo galerija ir tapybos studija be durų kviečia dienos šviesoje ne tik apžiūrėti 10-ties menininkų sukurtus kūrinius, bet ir stebėti kūrybinį procesą. Tapyba gyvai/galerija be durų/kiemas/tiltai/kvapai – vieni ryškiausių ir emociškai paveikių vizualine ir patyriminine patirtimi jausmų. Menininkai juos fiksuoja vaizduotėje. Savo kūrybiniame procese konstruoja, materializuoja nuo realybės perteikimo iki abstraktaus spalvų žaismo, transformacijų, stilizacijų, kurias perteikia drobėse, ant kartono, stiklo, medžio...

 

Vienas projekto tikslų yra įveiklinti šią unikalią Klaipėdos senamiesčio erdvę ir paskatinti bei palaikyti vizualiųjų menų atlikėjus. Menininkų sukurti kūriniai rugsėjo pabaigoje bus realizuoti aukcione. Meno aukcionai – tarsi meno rinkos termometrai, kuriuose sužibėti gali ne tik jau gerai žinomi menininkai, bet ir jauni, karjerą dar pradedantys kūrėjai. Tai ne tik būdas parduoti meno kūrinius, bet ir užmegzti naudingus kontaktus, kurių dažniausiai menininkams ypač trūksta. Kūrinių pardavimas realizuos menininkų veiklos rezultatus ir prisidės prie kiemo gyvybės aktyvinimo perspektyvoje.

 

Visą vakarą kartu su menininkais vakaros ir profesionalūs džiazo muzikantai: Laimonas Urbikas ir Marijus Kūčikas. Ne veltui menininkai ir muzikantai dažnai savo kūrybai skolinasi iš vienas kito žodyno, pavyzdžiui, sakoma dainos „spalvos“ ar paveikslo „ritmas“. Kai kurie dailininkai būna taip paveikti muzikos, kad savo paveikslus dažnai pavadina tokiais muzikiniais terminais kaip „Kompozicija“, „Improvizacija“, „Simfonija“ ir k.t. Kviečiame Jus patirti, pamatyti šias akimirkas, kuriose kiekvienas gali tapti meno kūrinio dalimi.

Kviečiame įsilieti.

 

Menininkai/dalyviai:

Klaipėdiečiai: Ernestas Žvaigždinas, Dalia Čistovaitė, Antanas Garonas, Daiva Dašenkovienė, Alfonsas Lekavičius, Rodion Petroff, Pijus Čeikauskas, kolekcionierius Edmundas Kolakauskas; Vilnietis: Ansis Burke

Renginį kuruoja Neringa Poškutė-Jukumienė

 

Projektą įgyvendina UAB Adseva

Projekto partneris Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius

Projektą iš dalies finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė

Meno kiemas (Bažnyčių g. 6, Klaipėda)
Rugsėjo 3 d. nuo 17 val.
 
Atgal