Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-09-01

XXVII TARPTAUTINIS TAPYBOS PLENERAS „NIDOS EKSPRESIJA – 2021“

Kasmetinis tarptautinis projektas skirtas tęsti „BRÜCKE“ manifesto - programos idėjas - burtis ir kurti kartu, tiesiant kūrybinius tiltus tarp šalių, miestų, kurortų, jungiant skirtingus plenerus po Nidos dangumi. Šie tapybos plenerai prasidėję dar 1995m., o pernai - 2020m. jau šventėme 25 metų jubiliejų. Šiemet NERINGA – Lietuvos kultūros sostinė, o dėl Covid – 19 plitimo ir ligos klastingumo, jau antri metai mūsų kasmetinė tradicija - nutiesus kultūrinius TILTUS su Nepalo, Indijos, P.Korėjos, JAE ar Egipto dailininkais, sustojo, - jau antri metai negalime juos pakviesti. Pasitarus su renginio kuratore Edita Lubickaite, kviesti 2021 galime tik kaimyninių šalių dailininkus, kalbėjau su latviais (2 dalyvaus), slovakas Miroslav Capovčak pernai buvo labai užsidegęs, susiruošęs, o dabar parašė, dėl akių operacijos šiemet negali, tartasi su 2 ukrainiečiais, jie jau ir pernai ruošėsi, per Kultūros ministerija padariau jiems leidimus atvykti, tai Serghii Duplii iš Kijevo ir Ihor Badyak iš Lvovo. Vokietė Ingrid Kaftan, pernai paskutinę minutę sustabdė kelionęo šiemet ji serga. Buvo ketinimų pakviesti dailininkę iš Prancūzijos Larissa Noury. Niekas šiandien neaišku mūsų TĖVYNĖJE, tad negalime kurti planų ir rimtai tartis su užsienio dailininkais.

 

Organizuoti labai sunku, kadangi COVID - 19 savo jėga griauna viską, uždaro valstybių sienas, o mūsų jau pakviesti dalininkai negalės gal ir šiemet atvažiuoti. Esame kažkiek neviltyje ir laukime. Pernai rugsėjo 4 d. sugriežtinus pasienio kontrolę paskutinę dieną atsisakė atvykti garsus Latvijos dailininkas Jurijus Germanis, bet serga šiuo metu, ir atvykti negalės. Situacija šiai dienai yra tokia, kad po kasdieninių korekcijų – galime garantuoti tik mūsų, 15 lietuvių dailininkų grupę. Kalbėjau su visais, kurie gal 2021m. Plenere dalyvaus, atvyks, bet galutinai tartis dar sunku, daug kas dirba. Jau rugsėjo mėnesį po ilgesnės pertraukos, vėl sutiko atvažiuoti buvęs Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkas, grafikas Bronius Leonavičius. Mano pirmųjų kursų VDA tapybos dėstytojas Jonas Daniliauskas stengsis suderinti su šeima. Piešėjai Meistrai Vidas Drėgva, ir Ramūnas Vaitkus jau tvirtai sutarėm. Su VDU dėstytoja prof. Giedrė Riškutė ir doc. Irma Leščinskaitė, bei su VDA dėstytoju Gintaru Palemonu Janoniu sutarta, bet žiūrėsim kokia bus tolimesnė eiga... situacija dar gali keistis. Kalbėjausi ir jau sutariau su šiauliečiu dailininku ir dizaineriu Vilmantu Dambrausku, grafiku Žydrūnu Šlajumi, ir Daiva Šlajiene, Arturu Savicku, akvarelistu Bangučiu Prapuoleniu, Juozu Pranckevičium, Svajūnu Armonu, Giedrium Bagdonu, Arvydu Bagdonu, Jonu Lenkučiu, Andrzej Songin ir Sauliumi Kruopiu. Buvo pakviesta jauna šiuolaikinės dailės atstovė, tapytoja Rūta Matulevičiutė, dėja netikėtai pranešė, kad nuo 09 01 gavo Vilniuje darbą, atvykti negalės. Dėl darbo negalės ir dailininkas Gediminas Pranckūnas. Sudėtis kinta, ir niekas neaišku dėl užsieniečių. Pakviesti ir kiti garbingi svečiai, per XXVII metus prisidėję prie mūsų renginių. Pakviesta svečio teisėmis vieną savaitgalį, laisvesnį nuo dėstymo akvarelistė Jurga Sidabrienė. Žadėjo mus aplankyti, dalyvauti naujos “Nidos Ekspresija-25‘‘ knygos pristatyme Mokslų Akademikas Antanas Andrijauskas.

 

Renginio organizatorius – Nidos menininkų asociacija TILTAS, ir Nidos kultūros ir informacijos centras „Agila“. Plenerą globoja Neringos miesto savivaldybė, Nidos m. viešbučiai, Lietuvos dailininkų sąjunga, bei įmonės: „Ogmios Pulsas“, „Paroc“, „Vilpra“, reklamos agentūra „Navis Longa“, ir kt.

Partneris: ART Inn viešbutis Vilniuje / Juozas ART galerija(Vilnius), bei kiti privatūs asmenys. Su dalyvaujančiais dailininkais bei kitais atstovais pasirašomos bendradarbiavimo sutartys

 

Dailininkų atvažiuojant į Nidą prašoma atsivežti vieną ar du savo kūrinius, kurie bus eksponuojami Nidos plenero renginio atidaryme, dalyvių pažintinėje kūrybos parodoje, kuris įvyks rugsėjo 6 d. 16 val. Nidos bendruomenės namuose (Taikos g.17) Pasibaigus parodai, atsivežti kūriniai grąžinami autoriams. 2021 rugsėjo 8 d. vyks mūsų paroda Juodkrantės L.RĖZOS kultūros centre, skirta IN MEMORIAM, 2020 ir 2021 išėjusiems Anapilin dailininkams, ankščiau dalyvavusiems Nidos plenere, bei L. Rėzos KC darbuotojui ARŪNUI BALMAI, jo ATMINIMUI.

 

- Parodos kuratorė Aušra Mikelienė ir Saulius Kruopis

 

 

Kiekvienas Nidos plenero dalyvis priimamas į Nidos menininkų asociaciją TILTAS ir įteikiamas nario pažymėjimas. Šiuo metu dar yra derinami jo galiojimo svertai. Plenero UŽDARYMAS ir naujausių tapybos kūrinių TAPYBOS PARODA 2021m. RUGSĖJO 13 d. 16 VAL.

 

 

Plenero iniciatorius, vadovas Saulius KRUOPIS: mob. tel. 8614 21215, el. paštas: nida.art@gmail.com. Plenerą kuruoja Edita Lubickaitė (860159357), ir Eigirdas Saulius Kruopis (86848345).

 

 

Padėkime vienas kitam džiaugtis Nida, kiekvienu sutiktu žmogumi.

Nida
2021 09 03 - 09 14
 
Atgal