Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-08-30

„Laiptų galerijoje“ Jokūbo Jacovskio kūrybos paroda „Trisdešimt trys viršeliai“

Tęsiame tradiciją – „Laiptų galerijoje“ Rugsėjis – litvakų (Lietuvos žydų) kultūros mėnuo. Rugsėjo 9 d. 18 val. Jokūbo Jacovskio kūrybos parodos „Trisdešimt trys viršeliai“ atidarymas.

 

J. Jacovskis gimė 1959 m. Vilniuje. 1976 – 1982 m. studijavo grafiką Valstybiniame dailės institute (dabar Vilniaus dailės akademija). Parodose dalyvauja nuo 1981 m., nuo 1988 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys, nuo 1996 m. – Lietuvos grafinio dizaino asociacijos narys. Dailininkas kuria knygos meno ir plakato srityse. J. Jacovskio apipavidalintos knygos pelnė daugybę premijų ir diplomų Lietuvos knygos meno ir Baltijos šalių knygos meno konkursuose.

 

J. Jacovskis Lietuvos knygos mene yra vienas profesionaliausių kūrėjų. Pirmoje personalinėje J. Jacovskio parodoje eksponuojama tik labai nedidelė jo gausios kūrybos dalis – vos 33 knygų viršeliai. Dailininkas knygų neiliustruoja, bet formuoja knygą kaip meninę visumą. Jo sukurti įvairių žanrų leidinių viršeliai išsiskiria ne tik savitu braižu bei originalumu, bet ir gilia knygos meno samprata.

 

Parodos atidaryme dalyvaus rašytojas Rolandas Rastauskas. Parodą pristatys menotyros dr. Danutė Zovienė. Paroda rengiama, gavus Lietuvos kultūros tarybos individualią stipendiją. Paroda veiks iki spalio 5 d.

 

Primename, kad Jokūbo Jacovskio paroda „Trisdešimt trys viršeliai“ „dalyvaus“ visuose litvakų kultūros mėnesio dienų renginiuose – rugsėjo 15 d. 18 val. Rafailo Karpio koncertas „Laiškai iš praeities“, rugsėjo 23 d. 18 val. literatūros vakaras, kuriame tekstus iš Avromo Suckeverio rinkinių „Kapo vaikas“ ir „Žaliasis akvariumas“ skaitys aktoriai Monika Šaltytė ir Juozas Bindokas, muzikuos Gleb Pyšniak (violončelė) ir Rokas Zubovas (fortepijonas), rugsėjo 30 d. 18 val. pristatoma naujas „Laiptų galerijos“ leidinys „Gyvenimo istorijos“.

 

Svarbu – būtina išankstinė registracija:
tel. 841 200 643
el.p. toma.galerija@gmail.com

Parengė Ričardas Jakutis

Šiaulių miesto kultūros centras „Laiptų galerija“ (Žemaitės g. 83, LT-76234 Šiauliai).
 
Atgal