Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-08-26

Aistės Jurgilaitės tapybos parodos "Realybės fragmentai” atidarymas

Maloniai kviečiame į Aistės Jurgilaitės tapybos parodos "Realybės fragmentai” atidarymą, kuris vyks š. m. rugsėjo 5 d. 16.00 val. tarptautinio menų festivalio “TRANS/ MISIJOS BALTICUM” metu, Meno galerijoje “Fojė”, Vytauto g. 69 Trakų kultūros rūmai

 

 

APIE AUTORĘ:

Aistė Jurgilaitė gimė 1971 m. Trakuose.
Nuo 1998 metų dalyvauja dailės parodose ir parodų organizavime Lietuvoje ir užsienyje (Italijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Liuksemburge, JAV).
Nuo 2000 m. Dailininkų sąjungos narė.
Nuo 2005 m. suteiktas meno kūrėjo statusas.
Nuo 2007m. iki 2013m. dirbo tapybos ir piešimo dėstytoja meno akademijoje Crosne, Prancūzijoje.
Šiuo metu Aistė Jurgilaitė gyvena ir kuria Lietuvoje.

 

 

APIE KŪRYBĄ:

Tapyba yra Aistės pagrindinė kūrybinė veikla ir dvasinio pasaulio išraiskos būdas, o technika – akriliniai dažai ant drobe aptraukto medinio porėmio, pasirinkta dėl atitikimo kūrybiniam temperamentui.

Kūrinių tematika gana plati ir nors darbai gana abstraktūs – kiekviename iš jų galima įžvelgti detales atspindinčias mums atpažįstamus objektus, tame tarpe ir patį žmogų, kurių realus pavidalas išryškintas tik dalinai – jis tirpsta ir išnyksta abstrakčių nuotaikų žaisme tarsi trapus šio pasaulio atspindys.

Šioje parodoje eksponuojami tapybos darbai atspindi daugialypį pasaulio suvokimą, kuriame tuo pat metu esame mes, dalyviai ir stebėtojai, ir mus supanti kūrinija. Žmogaus motyvas čia yra pastebimas, bet ne dominuojantis, jis darniai ir lygiateisiškai įsilieja į objektų, architektūrinių elementų, augalinio ir gyvūnijos pasaulių visumą.

Esminė parodos motyvų jungtis yra vanduo ir iš jo kylanti gyvybės formų įvairovė. Jis aprėpia ir įkūnija bendros būties sklaidą. Vanduo kaip gyvybės šaltinis, kaip gyvenimo terpė ir kaip pagrindinė organizmų, taip pat ir žmogaus, sandaros dalis. Tačiau vandens idėja pasitelkiama tik kaip jungianti grandis, o pagrindinis parodos tikslas yra apjungti užfiksuotų fragmentų tapybines išraiškas taip išreiškiant bendros būties koncepciją.

Aistės Jurgilaitės tapybos darbai yra realybės fragmentai perteikiantys mintį, vaizdinį, emociją ar prisiminimą. Tai spalvinė momentinio pajautimo išraiška, atsisakant vertinti ir analizuoti. Pirmenybė skiriama intuityviam aplinkos pajautimui, o dėmesys sutelkiamas į buvimo aspektą grynąja prasme.

Šią parodą autorė interpretuoja kaip kūrybinės tikrovės atsvarą dabartinio laikmečio laikinumui, kuriame nepaisant negatyvių aspektų, karų, pandemijų ir katastrofų, išlieka trapi bet tuo pačiu neišsenkanti gyvybinė jėga per kurią pasaulyje pasireiškia grožis.

 

Aistės Jurgilaitės tapybos paroda bus eksponuojama iki spalio 15 d.

Įėjimas nemokamas (be galimybių paso).

 

Kontaktai pasiteiravimui: Renata Semaškienė / Meno parodų kuratorė / T.: 8-689-50555

Meno galerijoje “Fojė”, Vytauto g. 69 Trakų kultūros rūmai
2021 rugsėjo 5 d. 16.00 val.
 
Atgal