Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-08-19

Tomo Stanaičio paroda „MIESTO BUVIMAS“

Tomas Stanaitis apie parodą:

 

„Miesto buvimas“ KKC tai yra ankščiau vykusių parodų ciklo „Miesto buvimas“ tęsinys, kuris dar vėliau kilo iš pasivaikščiojimų po gimtąjį Kauną. Dirbant prie šios temos ji darėsi vis labiau asmeniškesnė, todėl joje dar stipriau atsiskleidžia mano „žvilgsis“ ir santykis su miestu. Pavadinimas „Miesto buvimas“ išreiškia esamąjį laiką mano darbuose jis ir atsispindi vyraujančiomis dabarties nuotaikomis, pastebėjimais bei asmenine patirtimi, kurioje neišvengiu pandemijos temos, o ir vykstančių pokyčių mieste. Tapyboje aš visą tai „koduoju“ vaizdinėmis metaforomis, sukurtais simboliais, po tepių koliažais . Darbų motyvai vyruoja nuo peizažų, gyvūnų vaizdavimo iki portretų. Nors kai kuriuose kūriniuose naudoju skirtingą tapybinę plastiką minčiai išreikšti, tačiau darbus vienija mano asmeninis požiūris, santykis su miestu, matymas ir patirtis. Prie kiekvieno paveikslo pridedu ir pavadinimą, kuris tarsi raktas žiūrovui padėtų atrakinti paveikslą. Tačiau siekiu, jog parodos lankytojas pats laisvai interpretuotų ir ne(prisirištų) prie pavadinimo. Kadangi miestas nuolat auga, kinta yra tiesiog gyvas organizmas, todėl ir ši paroda yra išskirtina tuo, jog joje pristatau ir naujausius šia tema tapytus kūrinius.

 

 

Tomas Stanaitis gimė 1985 m. gegužės 27 d., Kaune

Mokėsi Kauno Vaižganto vidurinėje mokykloje, (dabar KTU Vaižganto progimnazija) kurioje baigė sustiprintos dailės klasę.
2014 - 2018 m. studijavo Vilniaus dailės akademijoje Kauno fakultete, tapybos studijas. Studijų metais dalyvavo grupinėse paroduose, tokiuose kaip „Žiūrėti, matyti, regėti“ 2017 Nacionalinis Kauno Dramos Teatras, "Jauna Kauno ir Rygos tapyba" 2018, Kauno paveikslų galerija, o tai pat projektose, pleneruose, Nidos praktikose. Dėstytojai - A Vaitkūnienė, L. Drazdauskaitė, P. Griušys, A. Andriuškevičius, E. Markūnas, J. Varkulevičienė, R. Mulevičius. Po studijų 2018 m. Nusprendė likti ir tęsti savarankišką tapytojo kelią Kaune, tuo pat metu įstojo ir mokėsi 2018 - 2019 m. KITM multimedijos paslaugų teikėjo specialybę. 2019 m. Tarptautiniame A. Švegždos piešinių konkurse pateko į finalą. Tais pačiais metais surengė pirmąją personalinę tapybos parodą "Atspindys" (Kaunas). 2020 m. sekė antroji personalinė tapybos paroda "Miesto buvimas" (Kaunas). Šią temą autorius analizuoja ir toliau. 2020 m. dalyvavo pirmojoje tarptautinėje akvarelės bienalėje "Baltic bridges, Fabula" (Kaunas). 2020 m. tapo Lietuvos Dailininkų Sąjungos nariu. Šiuo metu Tomas Stanaitis aktyviai kuria, įsitraukia į grupinius projektus bei rengia personalines parodas. Dirba tapybos, akvarelės, ir piešimo srityse.

Kauno kultūros centras (Vytauto pr. 79, Kaunas)
2021 08 26 - 09 26
 
Atgal