Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-08-19

Fluctus / Waves

Rugpjūčio 20 d., penktadienį, 17 val., galerijoje „Arka“ (Vilnius) atidaroma Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus menininkų kūrinių paroda „Fluctus / Waves“.

 

Galerijoje „Arka“ pristatoma Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus menininkų kūrinių paroda, kuruojama skyriaus vadovės Neringos Poškutės–Jukumienės, kalba apie bangas ir jų fizinio būvio semantiką: nuo atsitraukimo iki bloškimosi ar išmetimo į krantą to, kas brangu, kas dovanota, kas nebereikalinga.

 

Fluctus yra lotyniškas žodis, kuris dažniausiai verčiamas kaip „bangos“, bet parodoje tai skleidžiama ne tik simboliniais šaltos jūros bangos gūsiais, bet ir savotiškomis tik Klaipėdos miestui būdingų atspalvių ir temų variacijomis. Vandenį pakeliantis vėjas ir bangų judesiai atspindi būsenas, kurias parodoje identifikuojame įvairialypėje ir daugiaprasmėje menininkų kūryboje. Ne veltui menotyrininkai, apibūdindami svarbius pokyčius ir poslinkius dailės istorijoje, naujas mąstymo kryptis, pasitelkia su vandeniu susijusius terminus: srovė, banga, štilis, inkaras, etc. Suformuota paroda yra kas dvejus metus vykstančios parodos „Vakarų vėjai“ projekto/parodos dalis, kurioje savo kūrybą pristato Vakarų Lietuvos menininkai.

 

Ką žinome apie Klaipėdoje gyvenančius ir kuriančius menininkus? Ar karts nuo karto atsklindančios žinios pasakoja apie įdomius, netikėtus sprendimus, pasiūlančius ir plačius laisvės vandenis braižančius inovatorius, o gal jie atrodo tokie tolimi, kad jų parodos ir kiti projektai įvyksta tarsi užsienyje? Atstumą mažina ir „tolimą krantą“ aplankyti kviečia paroda „Fluctus / Waves“.

 

Parodoje eksponuojami Ryčio Martinionio, Antano Garjono, Rodion Petrov, Dalios Kirkutienės tapyba, Aurimo Anuso piešiniai bei metalo meno, mažosios skulptūros objektai, Algirdo Boso skulptūros, Daniaus Drulio ir Neringos Poškutės-Jukumienės instaliacijos bei Gražinos Eimanavičiūtės-Kaščionienės grafikos spauda ant audinio. Pastarosios menininkės meteorologinių duomenų vizualizavimo ciklas „Nepriklausomi vėjai“, kuriuose vaizduojami vėjo greičio duomenys nuo 1990 metų kovo 11-osios iki 2020 metų kovo 11-osios yra pasirinkti vizualiajai sklaidai – kūrinys išryškina stichijos fenomeną. Ieškodami ryškesnių bangelių, žyminčių audras ir uraganus, pakedename ir savo pačių minčių intervalų kreives.

 

Paroda veiks iki rugsėjo 10 d.

 

Parodą remia: Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba.

 

LDS galerijos „Arka“ informacija
www.arkagalerija.lt

Galerija „Arka“ (Aušros Vartų g. 7, Vilnius).
2021 08 20 – 09 10
 
Atgal