Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-08-17

Ernesto Žvaigždino retrospektyvinė paroda „Klaipėda gyva!“

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus „Klaipėdos galerijoje“ (Bažnyčių g. 6) š. m. rugpjūčio 21 d. (šeštadienį) 17 val. atidaroma Ernesto Žvaigždino retrospektyvinė paroda „Klaipėda gyva!“


Žymaus Klaipėdos miesto tapytojo Ernesto Žvaigždino retrospektyvinė kūrinių paroda „Klaipėda gyva!“ atspindi unikalaus miesto unikalius vaizdinius: pajūrio ir pamario reginius, laivų, urbanistinius motyvus, kuriuos šis dailininkas yra meistriškai įvaldęs. Ši paroda – jausmo, džiaugsmo, nuotaikos ekspromtas, kurį menininkas dedikuoja Klaipėdai, taip pat savo 65-ojo gimtadienio progai – kaip kūrybinio buvimo mieste ženklą.


„E. Žvaigždino kūrybinis stilius išsiskiria savita tapybos maniera ir originaliu koloritu. Profesionaliai valdomos raiškos priemonės formuoja dinamiškos, pulsuojančios ir nuolat kintančios tapybos įspūdį. Akivaizdu, kad šio dailininko darbuose vienodai svarbi tiek spalva, tiek faktūra. E. Žvaigždinas nesitenkina glotniu drobės paviršiumi. Visuomet jį performuoja, drąsiai tepa tirštą reljefišką potėpį, stumdo, grando aliejinių dažų sluoksnius tol, kol išryškina spalvų, o kartu ir reikšmių kontrastus. Ir būtent tada pradeda vertis jo kūrinių esmė. Siekdamas atkreipti dėmesį į tam tikrus vaizdinius ir prasminius momentus, autorius užaštrina ir pabrėžia aktualias detales. Tai leidžia sekti jo minčių vingius, stebėti kintančias nuotaikas, suvokti išgyvenamas emocijas. Gilėja ne tik dažų sluoksniai, plyšiai tarp vaizdinių plokštumų, bet ir autoriaus mintys. Harmoningi spalvų deriniai netikėtai užklumpami drastiškų spalvinių intarpų, kurie formuoja jau ne tokias jaukias asociacijas. Aktyvaus buvimo čia išties daug. Žmonių figūros, namai, medžiai, laivai – viskas plazdena, skaldosi ir vėl susidėlioja formuodami nepertraukiamo vyksmo efektą, kol realybės beveik nebelieka ir išsigrynina įspūdis. Tokiu būdu ekspresyvi E. Žvaigždino tapyba priartėja prie abstrakcijos, bet ryšys su realybe niekuomet nenutrūksta. Pusiau stilizuotas, kartais veik siurrealus autoriaus piešinys stebėtinai įtaigus ir netgi atrodo pažįstamas. E. Žvaigždino drobėse vaizduojami pasakojimai visuomet mezga asociacijas, siejasi su asmeninėmis patirtimis. Jo temų, kaip ir pasirenkamų raiškų, skalė gana plati. Tačiau dinamiškose ir impulsyviose jo drobėse dažniausiai – gimtojo Klaipėdos krašto motyvai – pajūris, uostas, Klaipėdos senamiestis ir šio miesto žmonės. Kartais jų ištįsusios figūros atitrūksta nuo žemės ir pakyla virš pastatų stogų lyg šmėklos, o kartais savo galūnėmis įauga į gruoblėtą miesto pagrindą. Nutinka ir taip, kad juos tiesiog pakeičia ne taip seniai dailininko kūryboje atsiradęs naujas personažas – angelas. Panašu, kad šio dailininko niekada nedomino aklas realybės kopijavimas. Tapytojas drąsiai improvizuoja bet kokia tema, kiekvienam objektui ar subjektui ieško ne tik savito priėjimo, bet ir asmeninės traktuotės. Emocionali E. Žvaigždino tapyba – individualių apmąstymų ir jausenų išdava. Ir, atrodo, kad ne tik autorius čia gali surasti sau tinkamą prieglobstį,“ – teigia menotyrininkė Danguolė Ruškienė.

 

Rėmėjai:
Klaipėdos miesto savivaldybė
Lietuvos kultūros taryba


Laukiame Jūsų, laikantis visų saugumo reikalavimų. Lankytojai be apsauginių kaukių nebus įleidžiami. Bus privaloma laikytis 2 metrų atstumo.

 

Mūsų darbo laikas: II–V – 11:00–18:00, VI – 11:00–16:00

Paroda vyks iki rugsėjo 11 d.

Klaipėdos galerija (Bažnyčių g. 6, Klaipėda)
2021 08 21 - 09 11
 
Atgal