Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-08-16

Saulius Paliukas. LAND(E)SCAPE

Rugpjūčio 18 d. (trečiadienį) 18 val., galerijos „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) trečiojo aukšto ekspozicinėje erdvėje vyks menininko Sauliaus Paliuko personalinės parodos LAND(E)SCAPE atidarymas.

 

Parodą galerijoje bus galima aplankyti iki rugpjūčio 29 d.

 

 

 

 

LAND(E)SCAPE

 

„Peizažas šiuo pandemijų, karantinų metu tampa savotiškai menamu, ilgesingu, trokštamu „pabėgimu“. Žvilgsnis į tolį, link horizonto išreiškia pamatinį žmogaus norą judėti į priekį, pabėgti iš esamos situacijos, nukeliauti ten, kur nesi. Kas yra pabėgimas? Pabėgti nuo peizažo detališkumo link jo struktūrinės, motyvo esmės. Iš asmeninės perspektyvos taško tolti link maksimalaus jo abstrahavimo, motyvo kristalizavimo. Paliekant tik simbolinę struktūrą – dangus – horizontas – žemė. Ieškant niuansų toje minimalizuotoje struktūroje. Maksimalus motyvo abstrahavimas jį tapant peizažą perpjauna transendencijos ašmenimis, palikdamas tik spalvų plotus, savotiškas „spalvines vėliavas“. Pabėgimas iš čia, kur esi įstrigęs, į ten, kur lieka tik abstrakčių linijų plotai ir jų poveikis žiūrovui. Dar vienas pabėgimo aspektas – tai pats kūrybos procesas. Tai savotiškas pabėgimas iš kasdienybės rutinos ir atsikartojančių buities procesų. Tai judėjimas link neapibrėžto saviraiškos horizonto“.


- Saulius Paliukas

 

Saulius Paliukas (g. 1977 m.) – šiuolaikinio meno kūrėjas, dirba tapybos, videomeno, instaliacijos srityse. 2001 m. baigė Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetą kur įgijo tapybos magistro laipsnį. Nuo 2003 metų yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys. S. Paliukas yra surengęs bei dalyvavęs ne vienoje dešimtyje personalinių ir grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje.

 

Daugiau informacijos apie menininką: www.paliukas.lt

Parodą remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos dailininkų sąjunga.

 

Galerijos „Meno parkas” informacija
Rotušės a. 27, 44279 Kaunas
galerija@menoparkas.lt
www.menoparkas.lt

galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas)
2021 08 18 - 08 29
 
Atgal