Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-08-16

Tapytojo, teatro ir kino dailininko GALIAUS KLIČIAUS tapybos paroda

Nuo rugpjūčio 17 d. Pylimo galerijoje – tapytojo, teatro ir kino dailininko GALIAUS KLIČIAUS grakštaus humoro, lengvos ironijos ir elegancijos kupina tapybos paroda „POKALBIAI

 

 

„... Mano kūrybinė veikla daugiausia susijusi su teatru ir kinu. Kolektyvinė kūrybinė veikla atėmė daugybę laiko, kurio negalėjau skirti tapybai. Tačiau tapyba visada buvo greta. Kūriant filmo ar teatro scenografiją, esi priklausomas nuo kitų žmonių ir negali planuoti savo kūrybinio laiko, o tapybai reikia ramybės ir nesiblaškymo, kad galėtum susitelkti ties specifinėmis jos problemomis. Čia aš susitinku su savimi, čia niekas negali man nurodyti, kaip dirbti. Aišku, ir kine, ir teatre turi pereiti kryžiaus kelius. Ir pereini, bet tapyboje juos eini pats vienas.


Taip per ilgą laiką susikaupė daug nerealizuotų idėjų, minčių ir emocijų, kurias norisi perteikti tapyboje.
Buvau ir esu realistas. Juk darbas teatre arba kine iš dailininko reikalauja konkretumo, o grįžęs prie tradicinės tapybos, jaučiu didelį pasitenkinimą. Kartais galvoju, kad turėjęs laimės mokytis pas tokius dailininkus, kaip A. Savickas, A. Gudaitis, V. Ciplijauskas, V. Kisarauskas, A. Stasiulevičius, V. Antanavičius ir kt., jaučiu pareigą – tapyti.


Todėl noriu ne kalbėti apie kūrybą, o kurti.“


Galius Kličius

 

Pylimo galerija (Pylimo g. 30, Vilnius)
2021 08 17 - 09 04
 
Atgal