Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-08-11

Raimundas Sližys „Spalvos disidentas: ružava“

 Nuo rugpjūčio 3 d. iki rugsėjo 3 d. Šiaulių „Laiptų“ galerijoje veikia Raimundo Sližio (1952 – 2008) tapybos parodą „Spalvos disidentas: ružava“. Tai jau antroji šio dailininko paroda „Laiptų“ galerijoje.


1976 m. baigęs valstybinį dailės institutą Raimundas Sližys iškart įsijungė į parodinę veiklą, dirbo restauratoriumi, pedagogu, Vilniaus dailės akademijos dėstytoju. R. Sližio kūrinių yra Lietuvos ir užsienio muziejuose, privačiose kolekcijose, autoriaus darbų yra įsigiję Lietuvos valstybinis dailės muziejus, Magdeburgo valstybinis muziejus (Vokietija), privatūs Lietuvos, Lenkijos, JAV, Vokietijos, Prancūzijos, Kanados, Gruzijos, Latvijos ir Estijos kolekcininkai.


Paroda tarsi nukelia į dailininko dirbtuvę Užupio pusrūsyje, nerakintomis durimis, menininkų bohemos buveinę. Derinasi du nesuderinami dalykai – teptuko rimtumas ir išdykavimai. Dailininko kūriniai dvelkia solidumu, nors nepaslėpsi jų žaismingumo, išplaukiančio iš hipiško ir nesuvaržyto gyvenimo. Menininkas tarsi studijuoja savo snobiškus personažus, talpindamas juos spalvingame kičo pasaulyje. Tapytojas atsiveria visomis spalvomis, kurių tarpe netikėtai teatrališka – ružava. Tikimės, kad kupini ironijos, secesiški dailininko darbai dar kartą ras savo žiūrovą.


Bet svarbiausia tai paroda – unikali proga pamatyti plačią Raimundo Sližio kūrybos panoramą, pradedant jo studentiška kūryba, jaunystės darbais ir įvairių laikotarpių paveikslais surinktais iš privačių kolekcijų. Darbus parodai skolino medikai, teisininkai, verslininkai, meno pasaulio žmonės R. ir A. Zabuliai, V. ir D. Jurgaičiai, A. ir A. Ūsoniai, R. ir R. Lauciai, J. ir E. Rimšeliai, M. ir M. Ignatavičiai, L. Oželytė, P. Pukytė, R. Rachlevičiūtė, L. Mertinienė, V. Raupelytė-Chailova, A. Ginaitis, E. Armoška ir kt. Dalis darbų atkeliavo iš Dailės akademijos muziejaus (vad. – V. Poškus).

Laiptų galerija (Žemaitės g. 83, Šiauliai)
2021 08 03 - 09 03
 
Atgal