Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-08-05

Svajūno Armono paroda “Spalvų gelmėse”

Trečiadienio vakarą Trakų kultūros rūmų meno galerijoje “Fojė” (Vytauto g. 69 ,Trakai) įvyko Svajūno Armono “Spalvų gelmėse” parodos atidarymas.

 

Nuo rugpjūčio 4 d. iki rugsėjo 3 d. čia bus eksponuojami rinktiniai tapytojo paveikslai iš 2011 - 2021 m. laikotarpio.

 

Apie Armono kūrybą diskutavo ir į spalvų gelmių paieškas leidosi LRT KLASIKOS vyriausioji redaktorė Jolanta Kryževičienė, LR Seimo narė Edita Rudelienė, LR Seimo narys Kęstutis Vilkauskas, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Andrius Šatevičius, Trakų kultūros rūmų direktorius Edvardas Keizikas, Meno galerijos “Fojė” vadovė Edita Tamulytė, grafikos dizaineris Vilmas Narečionis, Trakų miesto gyventojai ir svečiai iš Kanados, Rusijos ir Izraelio.

 

Parodos atidarymo kalboje Trakų kultūros rūmų direktorius Edvardas Keizikas ne tik pasveikino visus svečius su išskirtine paroda Trakuose, bet ir pasidalino naujienomis apie meno galerijos “Fojė” plėtrą, atskiro padalinio įsteigimą, ambicingai užsiminė ir apie Trakų miesto teatro svajonę.

 

Trakų kultūros rūmų meno galerija „Fojė“ buvo įkurta 2018 m. Per ne pilnus 3 veiklos metus galerijoje ir kitose erdvėse suorganizuotos 37 parodos. Taip pat pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su Lietuvos dailininkų sąjunga ir Vilniaus dailės akademija. Šie bendradarbiavimai suteikia galerijai didesnį viešinimą profesionalių menininkų bendruomenėje, galimybę naudotis Vilniaus dailės akademijos patalpomis Vilniuje, taip pat eksponuoti dar daugiau profesionalių dalinininkų darbų galerijoje. Galerija taip pat užmezgus ryšius su kitomis meno bei kultūros institucijomis Lietuvoje bei užsienyje, tad tokios draugystės lemia intensyvų parodų grafiką ir menininkų norą eksponuoti darbus puikioje erdvėje bei didina galerijos žinomumą.

 

Augant galerijos profesionalumui, numatoma plėtra ne tik į vietinį žiūrovą, bet ir užsienio turistą, planuojamos toliau stiprinti draugystes ir kurti naujas su kitomis institucijomis tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Numatoma skirti didelį dėmesį suagusiujų bei vaikų meno edukacijai, naujiems Lietuvos ir užsienio projektams.

Parodoje moters tema dailininko kūryboje – vyraujanti. Menininko teigimu, moterys yra vienas iš variklių visais atžvilgiais, tiek gyvenime, tiek mene ir nėra ko tam priešintis, nejausti, nesižavėti. Tai yra naturalu, tiesiog gražu - teigė Svajūnas Armonas.

 

Armonas savo kūryboje remiasi gamtos įspūdžiais, natūros studijomis ir kartu laisvai improvizuoja istorijos, pasaulinės dailės palikimo, mitologijos temomis. Jo paveiksluose svarbus naratyvas, siužetas, tačiau pirmiausia tapytojui aktualios specifinės tapybos kalbos problemos – spalvos kultūra, kompozicijos meistrystė, elegantiškas piešinys. S. Armonas kūrybingai pratęsia lietuviško ekspresionizmo tradiciją, kurios ištakos – prancūzų Ecole de Paris tapybos mokykla.

„Moters temos dominavimas S. Armono kūryboje pasireiškia tiesiogiai ir netiesiogiai, daro įtaką jo darbų emociniam fonui, skatina vaizduotę naujų įvaizdžių kūrimui, temų interpretacijai. Beveik visos jo sukurtos mitinės būtybės yra moteriškos kilmės, akivaizdu, kad Veneros tema turėjo įtakos mitologinio ciklo atsiradimui. Mitinės epochos nostalgiją dailininkas derina su nūdienos pasaulėjauta, naudoja provokuojančius siužetus, aštrias personažų charakteristikas. (…) Atskirą grupę sudaro paveikslai, kuriuose laisvai interpretuojama moters tema. Tapytojas ją praturtina poetinėmis intonacijomis, šmaikščiu santykiu su objektu. Jo vaizduojamos moterys – manieringos, erotizuotos, kartu – infantiškai nuoširdžios, trapios, priklausančios iliuziniam šventės pasauliui“, – menininko kūrybos kataloge rašė dailėtyrininkė Gražina Gurnevičiūtė.

Ypatingą atmosferą kūrė Rafal Jackevič, žymus saksofonininkas, kompozitorius, daugelio nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatas - džiaugėsi meno galerijos “Fojė” vadovė Edita Tamulytė. Vakarui įpusėjus, išgirdome viešnios iš Tel Avivo, Natalijos Radionov, ekspromtu atliktą džiazo kūrinį kartu su Rafalu Jackevič.

meno galerija “Fojė” (Vytauto g. 69 ,Trakai)
2021 08 04 - 09 03
 
Atgal