Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-08-02

Gabrielė Žemaitytė | MONITORING SEA CHANGE | Pamėnkalnio galerijoje

Rugpjūčio 5 d., ketvirtadienį, 18 val. Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1) atidaroma pirmoji jaunosios kartos menininkės Gabrielės Žemaitytės personalinė paroda „Monitoring Sea Change“ (liet. pažod. Jūros pokyčių stebėjimas). Parodos kuratorė – Rafaela Sousa.


Gabrielės Žemaitytės kūryba kyla iš konceptualaus meno krypties liekanų, kognityvinės psichologijos, komunikacijos teorijos ir naujųjų technologijų sklaidos. Dauguma parodoje eksponuojamų darbų sukurti 2018-2021 m., tačiau pristatomi ir senesni ar ilgą laiką (nuo 2009-ųjų) vystomi projektai.
Parodos pavadinimas – Monitoring Sea Change – pasirinktas kaip nuoroda į virsmo stebėjimą. Jis yra dalinai pasiskolintas iš vieno parodoje pristatomų darbų. Sea change (jūros kismas) – tai anglų kalbos idiomatinis posakis, reiškiantis visišką pasikeitimą.
Pristatomuose projektuose narpliojamos skaitmeninės ir tinklinės technologijos ypatybės, tekstuali ir vaizdinė komunikacija, bandoma įprasminti didesnę nei žmogaus (non-human) empatiją ir suvokimą, laviruoti algoritmų užvaldytose virtualiose erdvėse. Kūriniuose pritaikomi skirtingi spekuliacijos laipsniai – nuo naudojamų ir nagrinėjamų apčiuopiamų fizinių objektų, internetinių programų iki įsivaizduojamų ateities dirbtinio intelekto personažo monologų ar po vartojimo likusių objektų rinkimo (gleaning) aiškinamųjų (how-to) vaizdo įrašų.
Parodos autorė kviečia lankytojus bevaikštant po parodą apsvarstyti savęs suvokimą technologijos ir besikeičiančios aplinkos kontekste ir įžvelgti naujas gijas, siejančias jos eklektišką kūrybą.


Apie autorę trumpai:
Gabrielė Žemaitytė gimė Alytuje. 2010 m. baigė Justino Vienožinskio dailės mokyklą Vilniuje. 2014 m. Middlesexo universitete (Londonas, JK) įgijo dailės bakalauro laipsnį ir buvo apdovanota dekano premija už nuopelnus fakultetui. Šiuo metu kūrėja dalyvauja magistro studijų programoje Goldsmiths universitete (Londonas). G. Žemaitytė dalyvavo tarptautinėse parodose ir filmų programose – Covideo19 (2021), Access (2021), For the Love of Avocados (2020), žemės ir aplinkos meno parodose Vilniaus universiteto botanikos sode (2010, 2016, 2018), kartu su meniniu kolektyvu The Common pristatė darbus simpoziume ICA šiuolaikinio meno institute, Londone (2014). Gyvena ir kuria Londone.


Gabrielės Žemaitytės kūrybos paroda „Monitoring Sea Change“ vyks iki rugpjūčio 20 d.
Parodos kontekste bus pristatytas virtualių paskaitų ciklas su kviestiniais užsienio menininkais ir kuratoriais, praplečiantis parodoje gvildenamas temas (rugpjūčio 11, 17 ir 19 dienomis, 19:00 val. Lietuvos laiku, Zoom kambario ID: 993 0532 1300, slaptažodis: Monitoring).


Parodos lankytojus kviečiame atsinešti nuosavas laidines ausines dėl COVID-19 prevencijos.
Įėjimas nemokamas.
Parodą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga, Vilniaus J. Vienožinskio dailės mokykla ir Gabijos gimnazija.

Pamėnkalnio galerija (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius)
2021 08 05 - 08 20
 
Atgal