Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-07-22

ARVYDAS MARTINATIS. Pandemijos kronikos

Pasaulį ūmiai ištikęs karantinas daugeliui meno lauko atstovų tapo produktyviu periodu, skatinusiu apmąstyti esamą situaciją, ją reflektuoti ir konceptualizuoti darbuose. Tapytojas Arvydas Martinaitis šiuo periodu sukūrė ciklą „Kronikos“, kuriame fiksavo pakitusios kasdienybės atspindžius. Kūriniai eksponuoti „Pelėdų kalno“ galerijoje Kaune, o galerijoje “Arka” pristatoma papildyta šio ciklo kolekcija.

 

Pandemijos metu patirta izoliacija dailininko darbuose veikia ne tik per sociokultūrinės plotmės ar išorinės atskirties sampratą, bet ir per vidinį, mentalinį užsidarymą. Todėl kūriniuose sąveikauja įvairūs mitiniai personažai, mistifikuoti, tarsi į kažką nurodantys, tačiau tuo pačiu ir abstrahuoti pavidalai, tartum vidinės geismų, sublimacijų, baimių ar fobijų apraiškos menine kalba. Sodraus kolorito intensyviuose darbuose dominuoja antropomorfinių bruožų įgaunantys gyvūniški personažai, tveriami reflektuojant šamaniškus ritualus, pirmykštes intuityvias būsenas, tamprų, net pagonišką santykį su gamta. Drobėse išnyra makabriškos, šelmiškos, o kartais bauginančios būtybės, jungiasi deformuotų formų ar iškreiptų proporcijų figūratyvai.

 

Parodoje aktualizuojama kūryba pandemijos akivaizdoje, kuri tapo ne tik minčių, jausmų, patirčių vizualizavimo priemone, bet ir kalbėjimo(si) forma“, – sako A. Martinaitis, jam būdinga ekspresyvia, spalviškai turtinga ir tiršta tapymo maniera pasakojantis apie autentiškus patyrimus, kuriems apibūdinti žodžiai tapo per „ankšti“.

 

 

Voodoo lėlytė ir jos draugė

 

Arvydas Martinaitis (1971) – Vilniaus dailės akademijoje tapybos specialybę įgijęs dailininkas, LDS narys, Kauno kolegijos meno ir ugdymo fakulteto dėstytojas, buvęs Dailės katedros vedėjas. Daugelį metų organizuoja ir kuruoja personalines ir grupines parodas, tarptautinius plenerus. Aktyvus ir produktyvus kūrėjas, neretai rengiantis asmeninių parodų ir projektų, pristatančių vis naujus jo kūrybos ciklus.


Paroda yra Lietuvos dailininkų sąjungos kūrybinės programos, kurią finansuoja Lietuvos kultūros taryba, dalis.

Galerija atvira: II-V 12-19, VI 12-16

Galerija „Arka“ (Aušros Vartų g. 7, Vilnius)
2021 07 23 - 08 14
 
Atgal