Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-07-13

Kvietimas - XII tarptautinė tekstilės miniatiūrų bienalė „Vizitinė kortelė / Visiting card“

XII tarptautinė tekstilės miniatiūrų bienalė „Vizitinė kortelė / Visiting card“ – kvietimas menininkams

 
Tai - kas dvejus metus rengiamas tarptautinis šiuolaikinį tekstilės meną reflektuojantis projektas. 2021 m. bienalė dedikuojama vizitinės kortelės kaip mažo formato menininko atpažįstamumo ženklo naratyvui, pristatančiam specifinį autorinį braižą, įvaldytą techniką ar kūryba tyrinėjamas temas, kurios formuoja menininko identitetą.


Sąvoką „vizitinė kortelė“ dažnai vartojame norėdami metaforiškai apibūdinti išskirtinius konkrečios tautybės bruožus ar istorinio įvykio ženklus. Ši tęstinė paroda, plėtojanti lietuvių bendradarbiavimą su kitų šalių menininkais, tai galimybė apie autorius ir jų atstovaujamas šalis sužinoti daugiau, paskatinti menininkus kurti ne tik savo, bet ir kitos šalies (kad ir Lietuvos) vizitinę kortelę, į kurią parodos dalyviams siūloma žvelgti įvairiais pjūviais – istoriniu, ideologiniu, socialiniu, meniniu, nagrinėti ne tik asmeninių patirčių, bet ir atminties tematiką. Standartinio dydžio kortelė, kurioje glaustai perteikiama informacija, šiandien dažniausiai tarnauja apsikeitimui kontaktais. Tačiau kortelės istorija kupina keistų ritualų, jos funkcija nuo atsiradimo XVII a. Europoje nuolat kito. Etiketo sukaustytame XIX a. aukštuomenės gyvenime ji funkcionavo kaip kvietimas šokiui, vizito ar dalykinio susitikimo inicijavimas, priedas prie dovanos ar gėlių puokštės. Išlikę kortelės pavadinimai – business card ar visiting card – slepia istorijos etapus, kai kortelė atliko verslininką pristatantį ar vizito prašančiojo vaidmenį. Pradžioje kortelės buvo rankų darbo, nuo XVIII a. pradėtos spausdinti masiniu būdu. XX a. pradžioje nustatytas dydžio standartas – vienos cigaretės ilgio ir septynių cigarečių pločio formatas, nes kortelės laikytos tabako pakuotėse. Šiuolaikinės technologijos padarė vizitinę kortelė kasdienybės atributu, jai atlikti naudojama įvairios technologijos.


Paroda rengiama atviro kvietimo principu. Medžiagos, atlikimo technikos, raiškos maniera neribojami.
Paroda planuojama 2021 m. spalio – lapkričio mėn.


Atrenkant kūrinius parodai bus atsižvelgiama į penkis pagrindinius kriterijus:
1) atitiktį tematikai - kurti ir alternatyvų savęs (šalies, kito) vizualų pristatymą, tarsi atvirlaiškį, dokumentą ir interpretaciją prisistatymo tematika;
2) idėjos originalumą ir aktualumą šiandienos kontekste;
3) technologijos įvaldymą;
4) kūrinio atlikimo kokybę;
5) kūriniai turi atitikti standartinius tekstilės miniatiūros parametrus (20×20 cm). Galima rinktis ne tik dvimatį, bet ir trimatį vaizdą, naudoti įvairias medžiagas, įrašus ir atpažinimo ženklus.


Papildomos konkurso nuostatos:
1) Vienas autorius gali siūlyti ne daugiau kaip 1 tekstilės kūrinį ar kompoziciją.
2) Konkursui siūlomi kūriniai, kurie nebuvo eksponuojami kitose konkursinėse parodose, publikuoti kataloguose.
3) Negali būti pateikti studijų kursiniai darbai ar jų kopijos.
4) Paraiška užpildoma elektroniniu būdu. Atrankai pateikiamos tekstilės kūrinio skaitmeninės nuotraukos ne didesnės kaip 2Mb dydžio.
5) Svarstomos tik elektroninės paraiškos, užpildytos forma šioje nuorodoje: https://forms.gle/5oq76ehnWrZu5RpY8
6) Paraiškos priimamos iki 2021 m. rugpjūčio 20 d.

 

Kilus papildomiems klausimams kreiptis: info@arkagalerija.lt arba +37052121319

 

 

nuotraukoje:

Alevtina Ščepanova, Edita Sabockytė - Skudienė "Herbariumas / Herbarium", 2019. Nuotrauka: Giedrius Akelis. Iš XI-osios tarptautinės tekstilės miniatiūrų bienalės „Matmuo / Measure“.

 
Atgal