Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-07-12

Scenografijos parodos „Navigacija“ uždarymas ir ekskursija

Liepos 13 d., antradienį, 18 val., LDS galerija „Arka“ kviečia Vilniaus miesto gyventojus ir svečius dalyvauti scenografijos ir teatro dailės parodos „Navigacija“ uždarymo renginyje, kurį papildys ekskursija su parodos kuratore ir autoriais.

 

 

Renginio metu autoriai pristatys instaliacijų koncepcijas ir jų ryšį su teatro scena, diskutuos apie įgyvendintų projektų patirtis, bandydami atsakyti į klausimus apie savo santykį su profesija, teatro scena, nepriklausomo kūrėjo ir bendradarbiavimo teatre praktikas.


Parodos autoriai - pripažinti, ryškiai, šiuolaikiškai ir produktyviai įvairiuose teatro žanruose dirbantys menininkai. Jie atvirai kalba aktualiomis ir universaliomis temomis, provokuoja įsijungti žiūrovą. Renata Valčik ‒ integralios „ekoscenografijos“, performansų, kostiumų ir šviesos dizaino kūrėja, taikanti įvairias skaitmenines technologijas; Artūras Šimonis ‒ taikomosios scenografijos, videoinstaliacijų, šviesų ir kostiumų dailininkas, ir nepriklausoma „dailininko teatro“ atstovė – Irma Balakauskaitė, meninėje praktikoje išsiskirianti savita mechaninių objektų kūryba. Visus šiuos autorius sieja kūrybinis universalumas, dailininko autorinio teatro paieškos, visi yra išbandę jėgas režisūroje, o kuriant nuolat eksperimentuoja. Parodoje scenografai ėmėsi laisvos literatūros kūrinio interpretacijos, akcentuodami jos kintamumą, aktoriaus vaidybą keičiančio žiūrovo vaidmenį ar buitinio daikto galimybę transformuotis.


Skirtingų objektų deriniais, atspindžių paviršiais, įvairių faktūrų ir neišbaigtų formų santykiu, įvairiomis materijomis parodoje kūrybiškai atskleidžiama klaidi, dabarties būsenai artima iliuzinė tikrovė. Ekspozicijoje pasitelkti išoriniai dirgikliai, kliūtys, mįslės ir pinklės, provokuojantys žiūrovo drąsą ir išradingumą. Šiuo būdu žiūrovas skatinamas naviguoti erdvėje, pasikliaujant natūraliais pojūčiais: klausa, rega, lytėjimu, patirti klaidaus kelio meninių ženklų patyrimą ir atradimą.

 

 

Dalyvaujančius renginyje raginame turėti galimybių pasą bei laikytis visų saugos reikalavimų.

Parodos kuratorė: dr. Raimonda Bitinaitė-Širvinskienė
Parodos autoriai: Irma Balakauskaitė, Renata Valčik, Artūras Šimonis
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga, Asociacija LATGA
Partneriai: Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Lietuvos rusų dramos teatras, Valstybinis jaunimo teatras
Paroda veikia iki liepos 15 d.

Galerija „Arka“ (Aušros Vartų g. 7, Vilnius)
2021 07 13
 
Atgal