Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-07-05

Kviečiame į liepos mėnesio renginius galerijoje „Meno parkas“ Kaune

 Liepos 13 d. (antradienį) | 17:00


S MOM renginių serija. Atskiruma
Galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) | III aukštas

 

Mes tiek daug iš savęs reikalaujame, bėgame, dirbame, kuriame, skalbiame, mylime, verdame, globojame. Pamirštame save. Šie metai buvo sunkūs visiems. Taip pat ir mums – dirbančioms mamoms, kuriančioms mamoms. Be darželio, be auklių, be draugų ir artimųjų buvo itin sunku rasti erdvės sau, pasidaryti erdvę sau – tiek viduje tiek išorėje. Kūrybinių mainų erdvės, bendrystės ir vieni kitų palaikymo beieškant ir gimė S MOM – platforma, ne tik apie motinystę, bet labiau apie save motinystėje ir apie nepatogias temas. Atskiruma – ateina žodis į galvą, ne vienatvė, nes juk mama niekada nebūna viena, bet būtent atskiruma, kai buvai atskirtas nuo savo kasdienybės, ritualų, susitikimų su žmonėmis ir nuo savęs. Nors nebuvai vienas, bet ilgėjaisi, kovojai ir galų gale susigyvenai su nauja realybe, o dabar gamtoje ir bendrume visa tai bandysi paversti į kūrybinę energiją. Ar pavyks?

 

Šiemet į kūrybinę stovyklą S MOM sugrįžta Guadalupe Aldrete (MX/AT) su Leonora ir dar prie mūsų prisijungia Diana Soria Hernandez (MX/FI) su dukra Althea. Du metus praleidę nuostabioje Bite Vilnius rezidencijoje, šiemet keliamės į Lukenskų namus, kur mus svetingai priima menininkas Česlovas Lukenskas ir jo žmona Rūta Lukenskienė, pedagogė, biochemikė, besigilinanti į senąsias lietuvių tautos tradicijas. Neabejojame kad ši aplinka įkvėps naujiems kūrybiniams darbams ir dar sustiprins bei praplės pernai užgimusį bendradarbiavimą. Šiemet S MOM platformoje kūrybines bei organizacines jėgas sujungia V. Tamoševičiūtė ir G. Aldrete. Naujus autorius ir jų kūrinius bus galima pamatyti jau šį rudenį ir ne tik Kaune, bet ir Vienoje, bei Berlyne.

 

PROGRAMA:

 

Performansai:
Guadalupe Aldrete (MX/AT),
Diana Soria Hernandez (MX/FI),
Vaida Tamoševičiūtė (LT)
Eksperimentų ir kūrinių, sukurtų stovyklos metu, peržiūra.

 

S MOM – performanso platforma diskusijoms ir įvairiems (ne)motinystės būdams pristatyti, per performanso meno mediją, kuruojama menininkių Vaidos Tamoševičiūtės ir Guadalupe Aldrete.


Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Nordic Cultur Fond, Austrian Federal Ministry of Art, Dept. IV1


 Liepos 15 d. (ketvirtadienį) | 18:00


Paroda „Auf der suche nach der verlorenen Einheit. transformacijos perspektyvos“
Galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) | I aukštas

Menininkės: Guadalupe Aldrete, Sofia Cruz Rocha, Paula Flores

Parodos kuratoriai: Marcello Farabegoli ir Ute Burkhardt-Bodenvinkler

 

Guadalupe Aldrete. Is ciklo 'There somewhere' (LT - 'Ten kazkur'). 2020-2021


Iš Meksikos kilusios, šiuo metu gyvenančios iš dirbančios Vienoje, menininkės Guadalupe Aldrete, Sofia Cruz Rocha ir Paula Flores, prie bendros transformacijos sampratos prieina per individualios patirties, hermetinės filosofijos ir žinių per gamtą, perspektyvą. Esminį vaidmenį vaidina dualumo sąvoka. Trys menininkės ieško žymių pokyčių kurie leistų joms dialektiškai įveikti dvilypumą ir patirti vienybę su savimi, gamtos pasauliu ar net kosmosu aukštesniame ar pasikeitusiame sąmonės lygmenyje. Šis nepaprastas siekis tikriausiai yra susijęs su jų kultūrine kilme, pagal kurią mažiau Lotynų Amerikos, o labiau ikikolumbinės kultūros elementai turėtų būti lemiami. Šie „archetipiniai“ elementai susilieja su vakarietiškomis ir Azijos pasaulio pažiūromis į jausmingus, turinio požiūriu sudėtingus ir apskritai įdomius meno kūrinius. Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – menininkių tyrinėjantis-mokslinis požiūris suteikiantis jų kūriniams svarbų konceptualų pagrindą.


Paroda veiks iki rugpjūčio 15 d.

Parodą iš dalies remia Kauno miesto savivaldybė.


Galerija „Meno parkas“
Rotušės a. 27, 44279 Kaunas, Lietuva
Dorotheenstrasse 22, 40235 Diuseldorfas, Vokietija
galerija@menoparkas.lt
www.menoparkas.lt

Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27, 44279 Kaunas
2021 07 15 - 08 15
 
Atgal