Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-07-05

VIRGINIJOS UŽUSENYTĖS PARODA „PA-STEBĖJIMAI“

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje, Vydūno al. 2, Kaune,
liepos 8 d., ketvirtadienį, 17.00 val. atidaroma keramikės Virginijos Užusenytės paroda „Pa-stebėjimai“.


Šioje parodoje pristatomi keramikos objektai, kuriuos jungia autorės dėmesys vienai temai – tai yra dirbtinai modifikuoto augalo egzistencijai. Tai yra konceptualūs objektai, sukurti įdėmiai stebint gamtą, o tiksliau – gilinantis į augalus ir sėklas. Menininkė domisi ne tiek gamtos formų grožiu, kiek giliaisiais gyvybiniais procesais, augalų vystymosi dinamika ir kaita. Menininkei rūpi kontraversiški invazijų į gamtą rezultatai. Jos kūriniai primena, kas gali atsitikti į gamtos planus agresyviai įsiterpus žmogui.

 

Šiuolaikinės keramikos meną įdomiu ir vertingu daro gebėjimas kūrinyje iš molio jungti idėją su amato ir technologijų pažinimu. Virginijos Užusenytės kūryboje abi šios dalys vienodai svarbios. Menininkės mintį apie augalų kitimo procesus išreiškia šiurkštūs paviršiai, grėsmingos faktūros, žavingi glazūrų atspalviai, takūs skysto stiklo išsiliejimai, išgauti aukštų temperatūrų. Degimo krosnyje įvyksta mįslingi keramikos transformacijos procesai, o eksperimentuotoja ir visų procesų „programuotoja“ yra menininkė Virginija Užusenytė, ilgametės praktikos ir sukaupto patyrimo dėka nuspėjanti molio ir kaitros šokio rezultatus, kurianti labai originalius kūrinius.

 

Virginija Užusenytė – kaunietė, Vilniaus dailės akademijos Keramikos katedros absolventė (1986), LDS narė, įvairios paskirties meninės keramikos autorė, kūrusi skulptūras, indus, interjero elementus, lauko keramiką.


Paroda veiks: 2021 07 08 – 08 14

Papildomą informaciją teikia: A. ir P. Galaunių namai tel. (8 37) 79 89 95

 

Maloniai kviečiame atvykti!

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje, Vydūno al. 2, Kaune
2021 07 08 – 08 14
 
Atgal