Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-06-29

Atidaroma Taidos Balčiūnaitės grafikos darbų paroda

Nuo 2021 m. birželio 15 d. Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-3, Vilnius) veikia dailininkės Taidos Balčiūnaitės kūrinių paroda „Stalčiaus lyrika“.

 

Paroda skiriama paminėti Vytauto Mačernio gimimo 100-mečiui ir prisiminti Vinco Mykolaičio-Putino literatūriniam dialogui su didžiaisiais laikmečio talentais.

 

Autentiškoje rašytojo namų erdvėje pirmą kartą eksponuojamos originalios Taidos Balčiūnaitės poetinių kūrinių iliustracijos primins XX a. septintajame–devintajame dešimtmečiuose besitęsusį kultūrinį reiškinį – leidėjo, rašytojo ir dailininko partnerystę kuriant knygą – ir poezijos knygų leidybos tradiciją Lietuvoje.

 

Parodoje pristatomi V. Mačernio, V. Mykolaičio-Putino, M. Martinaičio, J. Strielkūno, J. Juškaičio, O. Baliukonės ir kitų autorių poeziją iliustruojantys kūriniai.

 

T. Balčiūnaitė yra atpažįstamo braižo ir plačių interesų kūrėja, aktyviai dirbanti literatūros suaugusiems ir vaikams iliustravimo, kaligrafijos, ekslibrisų, heraldikos, mažosios grafikos srityse. Jos kūriniai atliekami koliažo, estampo, pastelės, akvarelės ir piešinio technikomis.

 

 

Pati menininkė apie kūrybos procesą rašo taip:

„Žãvi ir džiugina gera poezija. Užburiantis ir įdomus užsiėmimas eilėraščius paversti vaizdais.

Karantino metu ėmiausi tvarkyti savo stalčius, kuriuose ramiai sau ilsėjosi mano pieštos iliustracijos. Jos šioje parodoje „Stalčiaus lyrika“ ir eksponuojamos.

 

Poezijos kalba artima muzikai – žodžių melodijos ritmas perteikia mintis ir subtiliausius jausmus, paliečia širdį ir sielą, suteikia atgaivą ir užsimiršimą, pakylėdamas nuo nepabaigiamų kasdienybės rūpesčių... Daug kartų perskaitydavau eilėraščius, prieš pradėdama iliustruoti. Išmokdavau juos mintinai ir eilėraščiai skambėdavo mano mintyse, o popieriaus lape pavirsdavo vaizdais. Neįmanoma giliau ir raiškiau nusakyti sielos paveikslo, nei tai savo nepakartojamoje kūryboje perteikė V. Mykolaitis-Putinas ir V. Mačernis...

 

...Kodėl pasaulis ir visa tai...

...Gyvenimas naktis ir jo skliautai žvaigždėti...“

 

Lankytojai apžiūrėti parodą gali muziejaus darbo laiku: nuo antradienio iki šeštadienio 10–17 val.

 

Paroda veiks iki 2021 m. rugsėjo 15 d. 

Vinco Mykolaičio-Putino memorialinis butas-muziejus (Tauro g. 10-3, Vilnius).
2021 06 15 – 09 15
 
Atgal