Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-06-14

Ievos Martinaitytės-Mediodios tapybos paroda „Ledo jūra“

Birželio 17 d., ketvirtadienį, 18 val. THE ROOM galerijoje (Polocko g. 17, Vilnius) atidaroma Ievos Martinaitytės-Mediodios tapybos paroda „Ledo jūra“.

 

Ieva Martinaitytė-Mediodia apie parodą:

Suvokęs savo atitrūkimą nuo vientisos ekosistemos, žmogus žvelgia į savo paties egzistencinį trapumą. Greito pasitenkinimo gyvensenos pasekmė – klimato atšilimas, kuris dideliu greičiu tirpdo ledynus, jų formų grožį, žeidžia biosferos stabilumą. Kompiuterių ekranuose tirpstančių ledynų vaizdas nuostabus iš tolo, bet fizinėje realybėje gąsdinantis. Apledėjusiuose planetos poliuose tirpimas vyksta toli nuo žmogaus. Mums nepastebint ir negirdint garsiai tirpstantys ledo kalnai kelia pasaulio vandenyno lygį, tai nenuspėjamai lemia gyvasties planetoje likimą. Ateinanti karta matys žemynų pakrančių kaitą. Dabartinis mokslas nebepasivydamas šių greitų pokyčių gali tik spėlioti, kaip atrodys ateities atlasai.

 

Pasirinkau parodos pavadinimą prisiminus Caspar David Friedrich tapybos darbą „Ledo jūra“ („The Sea of Ice“). Kūrinys man atsiskleidžia kaip patyrėjo sąmonės būsenos užfiksavimas. Melancholinis, jausminis peizažas mane skatina įžvelgti nepastoviosios realybės trapumą, intymių ryšių su aplinka praradimus.

 

Remdamasi Friedrich kūriniu intuityviame darbo procese užfiksuoju ledynų tirpimo percepciją naudodama įvairius paviršius, mišrią techniką, gamtos elementus (karštis ir šaltis lauke), aerografą, kūną, automatinę spausdinimo mašinėlę.

 

Kuriu melancholinę sąmonės būseną, atsisveikinimo peizažą – pasaulis daugiau nebebus, koks buvo. Koks jis bus? Ledynų tirpimas ir klimato kaita vyksta ir manyje. Tai ne tik išorinės žinios ir jų tiesioginis vaizdavimas. Tai tiesioginė transliacija iš vidinių žinių kanalo.

 

Apie autorę:

Ieva Martinaitytė-Mediodia (g. 1968) gyvena ir kuria Niujorke (JAV) ir Lietuvoje. 1987–1993 m. studijavo Vilniaus dailės akademijoje, 1992–1993 m. mokėsi vizituojančio tapytojo Kęstučio Zapkaus klasėje. Dėstytojo paskatinta Ieva kartu su bendraminčiais įkūrė menininkų grupę „Geros blogybės“. 2001 m. menininkė baigė tapybos magistro studijas Niujorko Hunter koledže. Nuo 2014 m. Ieva – viena iš meno erdvės „Sla307 Artspace“ įkūrėjų ir aktyvių programos dalyvių, bendradarbiavo su žinoma Annina Nosei galerija Niujorke (JAV). Menininkė eksponavo savo darbus asmeninėse ir grupinėse parodose ne tik žymiose JAV galerijose, bet ir daugelyje Europos šalių – Lietuvoje, Prancūzijoje, Italijoje, Rumunijoje, Suomijoje. Autorės kūrinių yra įsigyję meno fondas „Lewben Art Foundation“, MO muziejus Vilniuje, privatūs kolekcininkai Europoje ir JAV.

 

Parodą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

Paroda veiks iki 2021 m. liepos 31 d.

 

Parodos trukmė: 2021 06 17 – 2021 07 31

Galerijos darbo laikas:

III–V 12.00–19.00 val.

VI 11.00–15.00 val.

Lankymas nemokamas.

Daugiau informacijos: www.facebook.com/TheRoomArtBooksWine 

THE ROOM galerija Polocko g. 17, Vilnius.
2021 06 17 – 07 31
 
Atgal