Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-05-31

Audrius Gražys ir Henrikas Gulbinas „Maži dideli dalykai 1998-2021“

Audriaus Gražio ir Henriko Gulbino duetas nėra atsitiktinis, jie yra bendradarbiavę, kurdami vaizdo projekcijas ir scenografijas spektakliams, dalyvavę bendruose meno projektuose Lietuvoje ir užsienyje.


Audrius Gražys ne tik tapo, bet ir kuria instaliacijas, scenografiją bei videomeną. Yra surengęs daugiau nei 50 personalinių parodų.

 

Henriko Gulbino videofilmai „Kelionė be bagažo“ ir „Nesugalvoti dalykai“ buvo sukurti 1988-siais metais, filmuojant analogine kamera, išnaudojant šviesos srautus ir šešėlius be kompiuterinio programavimo pagalbos. „Nesugalvoti dalykai“ pagrindas – šviečiantys veikiančio televizoriaus įrašai, nufilmuoti televizoriaus signalą sujungus su videomagnetofonu ir taip išgavus vaizdinių srauto efektą bei jų montažas.


Lietuvos videomeno istorijoje Henrikui Gulbinui priklauso pirmojo vaizdo klipo autorystė.

 

Šiame projekte Audriaus Gražio abstrakcijas ir Henriko Gulbino instaliacijas, sukurtas 1988–2021, nepaisant to, kad jos buvo sukurtos skirtingais laikotarpiais, skirtingose vietose, dviejų tuo metu nepažįstamų žmonių, sieja gimininga plastika ir neįtikėtinai panašūs kompoziciniai sprendimai. „Didelių formatų paveikslai ant sienų, judančios ir persiliejančios abstrahuotos formos monitoriuose, muzika, gatvės garsai ir nerimstantis judėjimas susilieja į ryškų, šiuolaikinio, dinamiško ir gyvo miesto gyvenimo fragmentą.“ (Rasa Žukienė)

 

Daugiau informacijos apie parodas suteiks ir į kilusius klausimus atsakys:
Patricija Poderytė, projektų vadovė
El. p. patricija@vilniausrotuse.lt; tel. 8 616 25996

 

Vilniaus rotušė, Didžioji g. 31, LT-01128 Vilnius.
2021 06 03 – 06 29
 
Atgal