Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-05-31

Kviečiame dalyvauti tarptautiniame formos meno festivalyje FAKTAS-FORMA II

Kvietimas ir dalyvavimo sąlygos

 

Projekto istorija

Respublikinės mažosios plastikos parodos Klaipėdoje buvo rengiamos nuo 2005 m. iki 2017 m., o 2019 m. jos peraugo į tarptautinį formos meno festivalį Faktas-forma. Dabartinio festivalio tikslas – pristatyti daugiaprasmius skulptūrinės formos kūrinių sprendimus: mažosios plastikos, medalio, objekto meno, instaliacijų ir kt. formų kūrinius santykyje su erdve, aplinka ir žmogumi.

 

 

2019 m. įvyko 3 profesionaliojo formos meno parodos:

„Sekcija“ – KKKC Parodų rūmuose;

„Faktas Forma“ – Klaipėdos pilies muziejuje: šiaurinėje kurtinoje ir Karlo poternoje;

Lenkijos Gdansko dailės akademijos skulptūros katedros dėstytojų ir jų asistentų kūrinių paroda – Piliavietės šiaurinėje kurtinoje.

Parodas vainikavo forumas „Atminties kultūra. Muziejaus erdvės specifika teikė kūrinio sąvokos platesnį interpretavimo ir identifikavimo įvairiomis reikšmėmis formatą.

Šiemet, 2021 m. festivalio parodų tema - FORMAtas - apie tai kalbėsime ir diskutuosime.

 

Žodžio FORMATAS reikšmė – pranc. format, lot. formo – suteikiu pavidalą – yra ne tik labai svarbi, bet ir provokuojanti šiuolaikinėje kultūroje. Mes savo kalboje žodžius Forma ir Formatas siejame su kūrybinio naratyvo faktoriais, kuriais vertiname savo paties galimybių biosferą. Formos kaita ir mastelio šiuolaikiniame mene problematika kelia klausimus: ką kalba skirtingo formato kūriniai, kokią erdvės kultūrą mes pasirenkame jų ekspoziciniam turiniui ištransliuoti ir kodėl/kaip jie laužo „visuotinai“ sutartus „formato standartus“ ne tik materialaus dydžio, materialios medžiagos, bet ir koncepcijos išraiškos prasme. Kita vertus, juk FORMATAS nurodo ir į tai, kad einant kartu su laiku keičiasi esminiai mąstymo ir vizualaus turinio dėliojami formatai. Daug kas laisvėja, liberalėja, gryninasi iki minimumo arba kaip tik atsiskleidžia maksimaliomis ir įvairialypėmis medijos pateikimo/pristatymo formomis, formatais. Jaunieji menininkai drąsiai eksperimentuoja, brandiesiems klasikams jų propaguojamas formatas yra tas manifestas, kuris t. p. kelia egzistencinį diskursą, vertybių, medžiagiškumų, technikų ir kitais klausimais.

 

Formos meno propagavimas yra LDS Klaipėdos skyriaus siekis. Išlaikant skulptūros simpoziumų, suformavusių miesto vizualinę kultūrą atminimą ir įprasminant tradiciją, kas du metus Klaipėdoje sutikti skulptūros, mažosios plastikos, medalio meno, objekto meno ar instaliacijos kūrėjus, jų kūrinius pristatant bendrose ir personalinėse parodose.

 

Šiuolaikinės raiškos skulptūrinių formų ir formatų ekspozicija, sklaida ir edukacija yra vienintelis toks renginys Vakarų Lietuvoje, vykstantis kas du metus ir tęsiamas LDS Klaipėdos skyriaus iniciatyva.

 

2021 Programoje:

· Lietuvos ir užsienio autorių skulptūrinės formos meno kūrinių paroda FORMAtas/FORMat, vieta – KKKC Parodų rūmai, (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda), data – 2021 07 23 – 2021 08 22.

· Jaunųjų menininkų skulptūros projektai (2021 metai Klaipėda Europos jaunimo sostinė), vieta – miesto erdvės, Smiltynė. 2021 metų ruduo II LKT teikimas (informacija bus tikslinama).

· „Klaipėdos galerijoje“ - medalio meno ir mažosios plastikos paroda X MEDALIS/X MEDAL, (Bažnyčių g. 6, Klaipėda), data – 2021 07 23 – 2021 08 22.

 

Komanda: kuratoriai Neringa Poškutė-Jukumienė, Saulius Bertulis, parodų architektas Vladas Balsys, menotyrininkė Danguolė Ruškienė, projekto koordinatorė sklaidai Rosana Lukauskaitė, projekto dizainas Pijus Burakas, fotografija Ingrida Mockutė-Pocienė, video INVERSUS, VDA Telšių fakulteto, studentai, savanoriai. 

Organizatorius – Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius (Bažnyčių g. 6,  Klaipėda, el.p.: klaipeda.lds@gmail.com)

Projekto partneriai: Vilniaus dailės akademija Telšių fakultetas, Lietuvos dailininkų sąjunga, KKKC.

Projektą iš dalies finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė

 

Sklaida: https://www.facebook.com/LDSKlaipedosGalerija/ http://www.klaipedosgalerija.lt/faktas-forma/ https://kulturosuostas.lt/    ir kt. 

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius, Bažnyčių g. 6, Klaipėda.
2021 07 23 – 2021 08 22
 
Atgal