Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-05-26

Skaistės Verdingytės tapybos ir piešinių paroda „Pabudimas“

PABUDIMAS ( piešiniai / tapyba)

 

Apie autorę

 

Skaistė Verdingytė yra Lietuvos dailininkų sąjungos monumentalistų sekcijos narė. Dailininkė mokėsi M.K. Čiurlionio menų mokykloje, vėliau studijavo ne dailės mokslus, įgijo aukštąjį išsilavinimą Estijoje, vėliau, po truputį, grįžo į dailę. Dailės mokėsi Austrijoje, dirbo restauratore. Daugiausia patirties įgijo daug metų (nuo 2006m.) lankydama LDS piešimo iš natūros studiją (Slaptoji Piešėjų Draugija).

 

Autorė apie kūrybą ir parodą „Pabudimas“

 

Žmogaus piešimas iš natūros yra mano kūrybos pagrindas. Kūno ir erdvės santykis apsprendžia mano paveikslų architektoniką. Taip pat man svarbu betarpiškas aplinkos studijavimas – natiurmortai, peizažai ir portretai.

Darbuose seku Andrea Mantegna tradicija, kuri lietuvių dailę pasiekė per Stasio Ušinsko kūrybą. Turbūt mane įtakoja Feraros mokyklos atstovų – Cosimo Turos, Francesco del Cossos, Carlo Crivellio, Giorgio de Chirico, Algimanto Švėgždos, Sofijos Veiverytės ir kitų dailininkų kūryba.

 

Parodos pavadinimas atrodo labai paprastas, kasdieniškas, tačiau šiai parodai rengiausi ir ją planavau dar griežto karantino metu, žiemą, kai niekur nebuvo galima keliauti, kai labai norėjosi saulės, bendravimo su žmonėmis, kai tai, kas kažkada buvo kasdieniška, atrodė nerealu ir ypatinga. Tad šis žodis man turi kiek gilesnę prasmę, nei įprastai – tai ir pavasaris, ir ilgai lauktas laisvės gurkšnis, kaip grįžimas iš sapno į gyvenimą.

 

Parodos ekspozicija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organizatorių informacija

Trakų kultūros rūmų galerijoje „Fojė“ adresu Vytauto g. 69, Trakai.
2021 05 11 - 2021 06 04
 
Atgal