Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-04-26

Andriaus Makarevičiaus tapybos paroda „Stoties rajono pasakojimai arba Mandelos efektas“

Vilniečio menininko Andriaus Makarevičiaus tapybos parodos „Stoties rajono pasakojimai arba Mandelos efektas“ atidarymą Šiaulių dailės galerijoje 2021 m. balandžio 29 d. nuo 16 iki 18 val.


Jus pasitiks parodos autorius Andrius Makarevičius ir pasidalins su jumis stoties rajono ir Mandelos efekto poveikiu jo kūrybai.

 

Sako, stoties rajonas atgyja! Barai ir kavinukės, galerijos ir kepyklėlės kuriasi kaip ant mielių. Ir aš čia! Jau dešimt metų sukuosi tarp Halės turgaus, V. Šopeno, Šv. Stepono ar Aguonų gatvės. Erdvė, kurioje gyvenu, tampa ir kūrybine studija, kurioje gimsta personažai, su kuriais kasdien prasilenkiu stoties rajone, o jų tipinė ir efektinga apranga krenta akin ir vaizduotėn.


Atsiradus galimybei, ėmiausi kurti ant didesnių formatų drobių ir į tuos pačius personažus ir objektus galiu pažvelgti kitaip ir iš viršaus. Štai čia į akis jau pradeda žvelgti didmiesčio balandžiai ant palangės. Šie sparnuotieji yra neatsiejami stoties veikėjai, kaip ir netoliese besitrinantys treninguotieji. Visa ši žaizdotoji sociumo dalis atgyja pasakų personažais: batuotas katinas įsitaiso šalia gražuolių, o Mėlynbarzdis ištirpsta potėpių fone. Dėl daugybės elementų, veikėjų ir spalvų derinių, atrodo, kad vyksta nesibaigianti šventė - ironiška ir reali gyvenimo šventė.


Potėpiuose palikau daug savianalizės momentų, bet daugiau dėmesio skiriu aplinkai, kurioje gyvenu, miesto detalėms, kurias praeinu ir galiausiai palieku ant drobės fragmentais ar užrašais.


Proporcijos išsikraipo, spalvos nesutampa su realiomis, sapnas atgimsta kasdienybėje, daiktai nebesuvokiami taip pat – gimstant naujoms interpretacijoms, susikuria nauja istorija su kitais daiktais, o gal tai tik Mandelos efektas?


Andrius Makarevičius

ŠIAULIŲ DAILĖS GALERIJA (Vilniaus g. 245, 76343 Šiauliai).
2021 04 29 – 05 22
 
Atgal