Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-04-26

Ramūno Grikevičiaus tapybos paroda „Miegas-miškas-miegas“

Maloniai kviečiame Jus į panevėžiečio menininko Ramūno Grikevičiaus tapybos parodos atidarymą „Miegas-miškas-miegas“ Šiaulių dailės galerijoje 2021 m. balandžio 29 d. nuo 16 iki 18 val.


Jus pasitiks parodos autorius Ramūnas Grikevičius ir saugioje aplinkoje pasidalins su jumis visais paslaptingais meno, miško ir miego ryšiais.

 

 

 

Tapytojas Ramūnas Grikevičius sako, kad jo paveikslai yra tarsi haiku eilėraščiai. Pasak menininko, jo drobėse atsiskleidžia įvairios būsenos, baimės, aistros, pasaulio grožis ir bjaurumas, chaosas ir neišvengiama pabaiga. R.Grikevičiaus tapyba yra apie begalybę. Gal todėl ir naujosios parodos pavadinimas skamba, kaip nenutrūkstamai sakomas burtažodis.


Ekspozicija „Miegas-miškas-miegas“, tai šio keisto laiko refleksija intuityviai gimusi iš menininko patirčių ir iš nežinojimo, ką daryti, kai aplink pasaulis ėmė verstis aukštyn kojom. Dalis šios parodos drobių buvo sukurtos dar prieš karantiną, tačiau jos tapo savotiškomis pranašėmis apie artėjantį ramybės ir nežinios tarpsnį.
R.Grikevičius: „Man tiesiog buvo bloga nuo pasaulio neteisybės ir chaoso: pradedant nepažabojamais miškų gaisrais, politiniais įvykiais baigiant fatališkais globalinio atšilimo ženklais ir virusu. Atrodė, kad pasaulyje viskas taip susipynė, kad nebeliko tiesos, niekas nebežino, kokia ji ir pasaulis tarsi pasidalino pusiau. Nebegalėjau to informacijos srauto sugerti, norėjosi tiesiog miegoti. Net nebežinojau, ką tapyti, tačiau ta būsena pasufleravo, kad reikia tapyti ją. Ši paroda apie buvimą, kai nieko nebesinori, tik miegoti. Manau tokią būseną esame daugelis patyrę, tačiau retai kada žvelgiame į ją giliau.”


Nors menininkas niekada netapė peizažų, šį kartą jie į paveikslus atkeliauja ne kaip natūros atvaizdas, o kaip būsenų ir jausmų refleksijos. Vaikštantys parodoje „Miegas-miškas-miegas“ turi galimybę nauju kampu pažvelgti į mus užklumpančius išbandymus, kai viso pasaulio svoris užkrenta tarsi sunkti antklodė. R.Grikevičiaus drobės kupinos klausimų, kaip klaidžiame miške iš pirmo žvilgsnio visi atrodo keliai panašūs, tačiau kartais išsivadavimas ateina tada – kai esame giliai įsipainioję.


Parodoje į miego būseną nugrimzdę personažai yra mūsų tikrojo „aš“ atspindys, laukiantis, kada bus pažadintas, įveikus apgaulingas būsenas, komforto zonas ar gąsdinančias kasdienybės tankumas.


Menotyrininkė Karolina Tomkevičiūtė


Parodos rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba,
Lietuvos dailininkų sąjunga

ŠIAULIŲ DAILĖS GALERIJA (Vilniaus g. 245, 76343 Šiauliai).
2021 04 29 – 05 22
 
Atgal