Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-04-22

Povilo Ričardo Vaitiekūno piešinių paroda „Ūlos g. 19, Mardasavas. 3-oji paroda“

2021 m. balandžio 27 – gegužės 29 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ veiks Povilo Ričardo Vaitiekūno piešinių paroda Ūlos g. 19, Mardasavas. 3-oji paroda.


2014–aisiais prasidėjęs Povilo Ričardo Vaitiekūno ir Vilniaus grafikos meno centro kūrybinis bendravimas palaipsniui virto turiningu, nuosekliu bendradarbiavimu – ši tapytojo piešinių paroda VGMC jau trečioji. Ji, kaip ir dvi ankstesnės, gavo simbolinį pavadinimą – Ūlos g. 19, Mardasavas. Tai vieta Dzūkijos pušynuose, tapusi asmeniniu Vaitiekūno kūrybos sanktuariumu.


Šįkart pristatomi Vaitiekūno darbai, eksponuoti užsienio galerijose ir muziejuose, bet lig šiol nerodyti Lietuvoje. Piešinių kolekcijoje atsispindi ne vienus metus atidžiai fiksuota ir dokumentuota menininko aplinka, jo artimieji. Ekspozicija dviejų dalių – vienoje jų rodomi 7–9 dešimtmečių kūriniai: autoportretai, portretai, natiurmortai, siužetinės kompozicijos ir eskizai. Piešiniuose vyrauja minimalistinė raiška – vaizdas kuriamas abstrahuojant objektus, lakoniškomis linijomis perteikiant būdingiausius objekto ar asmens bruožus. Antroje parodos dalyje rodomos ekspresionistinės kompozicijos, kuriose riebūs dažų potėpiai ir vitališkų spalvų šuorai atlieka ne tik plastinės kalbos funkciją, bet ir kuria simbolines prasmes. Vaitiekūno kūryba kaskart žavi subtilia vaizdine klausa ir preciziška atida detalėms, įgyjančioms metaforų statusą. Ekspoziciją papildo dailininko piešinių sklaidą užsienyje liudijanti parodų medžiaga: katalogai, reklaminiai leidiniai ir kt. Parodą lydi specialiai šiai progai išleistas nedidelės apimties katalogas.

 


Kuratorės Kristina Kleponytė-Šemeškienė, Jurga Minčinauskienė
Organizatorius Vilniaus grafikos meno centras


Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga


Informacija +370 5 261 1995, graphic.lt
Darbo laikas II–V 11–18 val., VI 11–15 val.

Vilniaus grafikos meno centras (Latako g. 3, LT-01126 Vilnius)
2021 04 27 – 05 29
 
Atgal