Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-04-21

4-oji Kauno tarptautinė grafikos bienalė – apie šviesos prigimtį

Pirmoji Kauno grafikos bienalė „Kultūros linija“ įvyko 2015 m. ir sukėlė didelį Lietuvos meno bendruomenės ir visuomenės susidomėjimą. Tai buvo pirma plataus diapazono apžvalga, po ilgo laiko pristačiusi grafinius menininkų eksperimentus. Bienalė šia linija susiejo asmeninę grafikos atlikimo kultūrą ir grafinę kultūrą plačiąja prasme. Po to vykusi bienalė „Fragmento evoliucija“ eksperimentavo su tradicija ir siūlė susitelkti ties asmeniniais ieškojimais. Trečioji Kauno tarptautinė grafikos bienalė „Grožis“ grįžo prie dar 2015 m. iškelto siekio parodų lankytojams pristatyti darbus, atliktus klasikinėmis grafikos technikomis ir atskleisti žiūrovui, kad grožis yra įvairiapusis ir atpažįstamas ne visuomet įprastomis formomis.

 

2021 m. balandžio 29 d. galerijoje „Meno parkas“ ir A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje atidaroma 4-oji Kauno tarptautinė grafikos bienalė „Šviesos prigimtis“ akcentuoja grafiką kaip hibridinę meno kryptį ir į grafikos meno kūrinį siūlo žvelgti kaip į šiuolaikinėmis medijomis papildytą, socialines aktualijas reflektuojančią kūrybą.

 

Pasak Kauno tarptautinės grafikos bienalės kuratoriaus Evaldo Mikalauskio, 2021 m. bienalės tikslas – pristatyti fizines ir ne tik fizines šviesos sąvokas, sujungti tradicinę ir netradicinę grafiką, ją papildyti technologijomis, skleidžiančiomis šviesą. Fizikoje šviesa sklinda bangomis ir dalelėmis, o grafikoje ji kuriama rėžtuko štrichais, linijomis, taškais ir kitais būdais.

 

„Projekto pavadinime figūruoja fizikos kontekstas. Tai kvietimas įvertinti ne iki galo suvoktą individualios kūrybos procesą, kadangi tiek fizikoje, tiek savo kūryboje nuolat siūlome alternatyvias regimo pasaulio versijas. Grafika šiame projekte traktuojama kaip šviesos spektras, menininkas – kaip jį skleidžianti prizmė, meno kūrinys virsta šviesos objektu. Asociatyviai grafikos technika primena fotonus. Išdidinus kūrinius jūs pamatytumėte grafikos meno mikropasaulio – šviesos / tamsos garso takelį“, – teigia menotyrininkas Ignas Kazakevičius.

 

Marija Marcelionytė-Paliukė - „Niekada negali žinoti, kada tai bus tavo kova“ 

 

4-ojoje grafikos bienalėje pristatomi šie užsienio ir Lietuvos menininkai: Albert Pema (Prancūzija), Alberto Balletti (Italija), Anna Trojanowska, Krzysztof Tomalski, Sebastian Laszczyk, Vinicius Libardoni (Lenkija), Hilda Lindström (Švedija), Bohdan Lokatyr, Olesya Dzhurayeva (Ukraina), Ovidiu Petca (Rumunija), Víctor Manuel Hernández Castillo (Meksika), Victoria Bilogan ir Roger Alsop (Australija), Audronė Petrašiūnaitė, Eglė Kuckaitė, Eimutis Markūnas, Elena Grudzinskaitė, Eugenijus Nalevaika, Gintautas Vaičys, Gražina Kaščionienė, Inga Dargužytė, Jolanta Mikulskytė, Julija Račiūnaitė, Linas Blažiūnas, Marija Marcelionytė-Paliukė, Matas Dūda, Naglis Baltušnikas, Patricija Gilytė, Raimundas Krukonis, Sigita Dackevičiūtė, Toma Šlimaitė-Bubelienė, Vaiva Kovieraitė-Trumpė, Virginijus Malčius, Živilė Minkutė (Lietuva).

 

Ovidiu Petca - The Light of Lament 59

 

Kada ir kur:

Pagrindinės parodos atidarymas - 2021 m. balandžio 29 d. 16 val.

16 val. galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas),

17 val. A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus (V. Putvinskio g. 64, Kaunas).

Veiks iki gegužės 30 d.

 

Vilniaus dailės akademijos studentų grafikos meno lydinčioji paroda - 2021 m. balandžio 29 d. (lankymas nuo 15 val.)

VDA Kauno fakulteto galerija (Muitinės g. 2).

Parodą lankyti galima iki 5 asmenų grupei iš anksto susitarus el. paštu kaunofakultetas@vda.lt

Veiks iki gegužės 17 d.

 

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją, oficialūs bienalės atidarymo renginiai vyks lauke.

 

Vėliau pagrindinė bienalės paroda bus eksponuojama Šiaulių dailės galerijoje ir Vilniaus rotušėje.

 

*Naujienos iliustracija - Julija Račiūnaitė - Gintarinė vaistinė 

 

Informacija:

Kuratorius Evaldas Mikalauskis (tel. +370 636 47846).

Organizatorius – Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius (tel. (8 37) 205622; Rotušės a. 26, Kaunas LT-44279)

Visa informacija: www.facebook.com/kaunasprint 

 
Atgal