Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-04-16

„Verpėjos“ kviečia įvairių sričių kūrėjus į ekspedicijas Varėnos rajone 2021 m. birželio - spalio mėnesiais.

Kaimo autoparduotuvė, arba „lavkė“ reguliariai aprūpina atokių kaimų gyventojus būtiniausiais maisto produktais. Kartu „lavkės“ atvykimas tampa proga susirinkti, pasikalbėti, pasitarti dėl to, kas rūpi. „Lėtoje smėlėtoje ekspedicijoje“ tęsime ir interpretuosime šią kaimo tradiciją pasitelkdami „lavkę“ kaip kūrybinį metodą. Keliaudami jos maršrutu po Šilų Dzūkijos kaimus kūrėjai susipažins su vietos gyventojais ir jų pasauliu, o vėliau tuo pačiu būdu pristatys bendravimo įkvėptus, o galbūt ir kartu su gyventojais sukurtus kūrinius. Kūrėjus konsultuos gamtos gėrybių rinkėjai, biodinaminių ūkių ūkininkai, botanikai, gamtininkai, kraštotyrininkai, bitininkai, žoliautojai, amatininkai ir visuomenininkai. Projekto pabaigoje ekspedicijų rezultatus pristatysime Marcinkonių stoties galerijoje ir kultūros komplekse SODAS 2123 Vilniuje.


Stipendija ir išlaidų padengimas: kiekvienam dalyviui/-ei skiriama 500 EUR stipendija, padengiamos apgyvendinimo bei kelionių išlaidos.

 

Ekspedicijų trukmė: nuo 1 iki 2 mėn., jos vyks laikotarpiu nuo 2021 m. birželio 1 d. iki spalio 30 d.

 

Darbo ir gyvenimo sąlygos: dalyviai reziduos gyvenimui pritaikytose buvusios Kabelių kaimo mokyklos erdvėse. Vienu metu viešės 2-3 menininkai, kiekvienam iš jų bus skirtas vienvietis kambarys su bendra virtuve ir vonios kambariu.

Kūrybiniam procesui menininkai galės naudotis Marcinkonių stotyje įsikūrusia galerija–studija.

 

Kviečiame užpildyti paraiškos formą iki 2021 m. gegužės 9 d.

Paraiškos formos nuoroda: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdkCt43fUwDoDA2NhnwAr43aYfgZs5YLchOgnzu7PCT-vy-CA/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

 

Atranka

Menininkai bus atrinkti atviro kvietimo būdu remiantis šiais kriterijais: 

– gebėjimas kurti bendruomenėje, įtraukiant į kūrybos procesą įvairaus amžiaus ir gebėjimų dalyvius;

– profesionalumas;

– tarpdiscipliniškumas, apimantis skirtingas meno sritis. 

 

Dalyvius atrinks projekto kuratorių komanda drauge su bendradarbiaujančiomis organizacijomis.

 

Ekspedicijas rengia VšĮ „Verpėjos“, bendradarbiaudama su partneriais: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga, Marcinkonių daugiafunkciniu centru, Varėnos kultūros centru.

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

„Verpėjos“ yra nepriklausoma meno iniciatyva, kurią 2017 m. įkūrė menininkė Laura Garbštienė Marcinkonių seniūnijoje, Varėnos rajone. „Verpėjos“ siekia tyrinėti ir permąstyti tradicinės kaimiškos gyvensenos ir gamtos saugojimo temas, įgalinti diskursą apie procesus ir pokyčius tiek vietiniu, tiek globaliu mastu. Nuo 2019 m. „Verpėjos“ kuruoja Marcinkonių stoties galeriją, 2020 m. pradėta tarptautinės meno rezidencijos programa.

 

Informacija pasidalijo projekto kuratorė ir iniciatorė Laura Garbštienė / +37061416255.

verpejos.lt

 

* Naujienos iliustracija - Nuotr. aut. A. Jasiukevičiūtė

 
Atgal