Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-04-12

Paroda Formatas’20: menininkai prabyla „užsidarymo“ formatu

Siekdama atgaivinti gilias Užupio miniatiūrų parodų tradicijas Vilniaus meno erdvė „GODÒ galerija“ nuo balandžio 10 d. pristato grupinę mažų paveikslų parodą Formatas'20, subūrusią per 20 žymių Lietuvos menininkų. Parodos organizatorių teigimu, ši paroda yra skola už praeitus, 2020-uosius metus – laiką, kuomet galerijos užsidarė, parodos nevyko arba veikė įvairiais virtualiais ir nuotoliniais būdais. Kentėjo ir kūrėjai, ir žiūrovai.

 

Lietuvos žinomi menininkai, daugiausia tapytojai, atradę savo braižą ir įtvirtinę požiūrį į kūrybos procesą bei aplinką, buvo kviesti „kalbėti“ mažo, dydžiu riboto darbo būdu. Kvietime nurodyta, kad bent viena paveikslo kraštinė neturi viršyti dvidešimties centimetrų – taip ir kilo parodos pavadinimas.

 

Tai tarsi užsidarymo formatas (užsidarymo į „kambarį“, ir tokiam kambariui sukuriama, pritaikyta mažų paveikslų kolekcija), atsiskyrimo nuo visuomenės erdvė, kurioje teko laukti, budėti, stebėti. Parodos kuratorės Aistės Gabrielės Černiūtės įsivaizdavimu, kviestiniai autoriai tokiame formate turėtų realizuoti savo matymo ir mąstymo esenciją, esmių esmę.

 

Parodos rengėjų tikslas yra pateikti stilistinę ir pasaulėžiūrinę įvairovę, ieškant žingeidaus ir išsilavinusio žiūrovo, linkusio susitikti su skirtingomis dailininkų kartomis, įvairių mokyklų įtakomis.

 

Realizmas ir magija, daugiaveidis ekspresionizmas, intelektualus simbolizmas ir ženklus minimalizmas, abstrakcijos galia – visa tai „GODÒ galerijoje“ iki balandžio 30 d.

 

Parodoje dalyvauja Romualdas Balinskas, Rebeka Bruder, Ramūnas Antanas Čeponis, Aistė Gabrielė Černiūtė, Živilė Jasutytė, Onutė Juškienė, Lena Chvičija, Kristina Kurilionok, Arvydas Martinaitis, Jūratė Mykolaitytė, Kristina Norvilaitė, Vanda Padimanskaitė, Vitalija Petraitytė, Vidas Poškus, Kostas Poškus, Augustė Santockytė, Mindaugas Skudutis, Adelė Liepa Kaunaitė, Audronė Petrašiūnaitė, Eugenijus Varkulevičius-Varkalis, Eglė Velaniškytė, Nijolė Vilutienė.

 

Parodos partneris – Molėtų dailės galerija.

 

Įėjimas nemokamas.

 

Galerijos adresas: Malūnų g. 6A, Vilnius.

 

 

 

Daugiau informacijos:

Lina Mrazauskaitė

VšĮ Godo galerija vadovė

m.: 868661975

e.: info@godo.lt

www.godo.lt

Malūnų g. 6A-12, Vilnius 

VšĮ Godo galerija, Malūnų g. 6A-12, Vilnius.
 
Atgal