Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-03-30

Goda Lukaitė | ’Psyche’ ir gamta

Žodis “psichologija” kilo iš graikiško žodžio “psyche”, reiškiančio “sielą”. Gretinu šį taurų žodį su lietuvių kalboje vartojamu žargonu “psichas”.

 

Ši paroda apie gamtą ir joje vaikščiojantį nerimą, apie klaidžiojančią ‘psyche‘ (žodžio dviprasmybė), kuri stebi, analizuoja, siekia suprasti.

 

Tai tarsi paroda-kelionė. Fizinė, mentalinė ir dvasinė viename. ‘Psiche' klaidžioja žiūrovui sunkiai identifikuojamose erdvėse, tačiau paveiksluose bei jų pavadinimuose yra paliktos užuominos į konkrečias vietas, patirtis ar būsenas, ištinkančias savęs pažinimo kelionės metu.

 

Goda Lukaitė

 

Jaunosios kartos tapytojos Godos Lukaitės kūrybinių interesų lauke – užmirštų, neužimtų vietų, erdvių motyvai, belaikiškumo nuojauta, nostalgijos ir ilgesio samprata. Autorė formuoja savitą kritinį žvilgsnį į žmogaus psichologines būsenas, aplinkos patirtis ir iš to kylantį nerimą, nesaugumo jausmą, ir per tapybinę kalbą fiksuoja ramybės paieškų bei sąmonės grynumo apraiškas.

 

Menininkė 2015 m. įgijo VDA freskos-mozaikos magistro laipnį, tais pačiais metais jai įteiktas Jaunojo tapytojo publikos simpatijų prizas. Nuo 2017 m. - Lietuvos dailininkų sąjungos narė, aktyviai dalyvauja parodose bei įvairiuose projektuose. Yra surengusi 3 personalines parodas. Nuo 2020 m. priklauso "SinThesis gang" menininkų grupei.

 

Goda Lukaitė

 

Paroda galerijoje „Arka“ veiks iki balandžio 24 d.


Paroda yra galerijos kūrybinės programos, kurią finansuoja Lietuvos dailininkų sąjunga ir Lietuvos kultūros taryba, dalis. 

Galerija “Arka”, Aušros Vartų g. 7, Vilnius.
2021 04 02 – 04 24
 
Atgal