Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-03-30

Nacionalinėje dailės galerijoje paroda „Laikmenos. Lietuvos medijų meno retrospektyva“

Nuo balandžio 2 d., penktadienio, Nacionalinėje dailės galerijoje duris atveria paroda „Laikmenos. Lietuvos medijų meno retrospektyva“. Žiniasklaidos atstovus kviečiame apsilankyti parodoje balandžio 1 d., ketvirtadienį, nuo 11 iki 13 val. Būtina registracija el. paštu info@ndg.lt. Tuo metu parodoje bus galima pakalbinti parodos kuratorių Jurijų Dobriakovą, parodos architektą Mindaugą Reklaitį, menininkus Liną Albrikienę ir Vytautą Žaltauską. Susipažinti su parodos kūrėjų ir dalyvių mintimis galite pasižiūrėję šį videosiužetą:

 

 

Mažojoje parodų salėje ir netikėtose galerijos erdvėse eksponuojami XX–XXI a. sandūroje sukurti eksperimentiniai kūriniai su kompiuterine, programine, interneto įranga. Žmonėms, per karantiną patyrusiems kaip niekad stiprų skaitmeninių technologijų poveikį kasdienybei, paroda siūlo pažvelgti į laiką, kai šios technologijos Lietuvoje tik pradėjo žengti pirmuosius žingsnius. Šiam laikotarpiui būdingas susižavėjimas skaitmeninėmis technologijomis ir jų teikiamomis galimybėmis. Tuomet jos suvoktos ne kaip aplinkybių primetama neišvengiamybė ar rutinos dalis, bet kaip atviresnės, demokratiškesnės kultūros kūrimo įrankis.

 

Parodai adaptuoti ir atkurti svarbūs medijų meno kūrėjų darbai – kinetinės, interaktyvios garso ir vaizdo instaliacijos, videokūriniai, taip pat pristatomi ryškesnių iniciatyvų audiovizualiniai dokumentai iš asmeninių menininkų archyvų. Jais pasakojama istorija, prasidedanti nuo 10 dešimtmečio vidurio videomeno eksperimentų, toliau fiksuojanti aktyvų lietuvių menininkų organizacijų įsitraukimą į tarptautinius skaitmeninės kultūros tinklus ir pasiekianti aukščiausią tašką, jaunesnei menininkų kartai ėmus naudoti naująsias technologijas tiek meno, tiek interaktyvaus dizaino ar klubinės kultūros srityse.

 

Įvykus reikšmingiems technologiniams ir kultūriniams pokyčiams, po 2010 m. kalbėjimą apie naujus įrenginius, virtualybės ir realybės santykius perėmė kiti meno judėjimai. Paroda „Laikmenos“, kurioje pristatomos ne tiek fizinės medijų laikmenos, kiek „laiką menantys“ efemeriški potyriai, vaizdai ir garsai, yra bandymas užčiuopti Lietuvos medijų meno reiškinio kontūrus.

 

Parodoje dalyvauja menininkai Lina Albrikienė, Tomas Andrijauskas, Augustinas Beinaravičius, Arturas Bumšteinas, Darius Čiuta, Julija Goyd, Institutio Media, Giedrius Kuprevičius, Migrating Art Academies, Juozas Milašius, Vaclovas Nevčesauskas, Saulius Paliukas, PB8, Artūras Raila, Paulius Sluškonis, Mindaugas Tendziagolskis, Mirjam Wirz, Vytautas Žaltauskas.

 

Lankytojų kiekis galerijoje ribojamas. Išsamesnė informacija apie galerijos lankymą ndg.lt.

 

Vieno iš kūrinių visaverčiam patyrimui reikalingos belaidės ausines. Dėl dabartinės pandeminės situacijos prašome lankytojus jas atsinešti patiems.

 

Parodos kuratorius Jurij Dobriakov

Parodos architektas Mindaugas Reklaitis

Parodos dizaineris Ignas Miškinis

Organizatorė Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Nacionalinė dailės galerija

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Rėmėjai: Exterus, Fundermax, digis.lt, Hanover Displays

Informacinis rėmėjas lrytas.lt

 

Iliustracija. Juozo Milašiaus ir Dariaus Čiutos nuotolinis performansas „Miško testas“ Nemenčinės miške ir Šiuolaikinio meno centre. 2004. Kadras iš videodokumentacijos

 

Daugiau informacijos eglej@ndg.lt, 865174952

Nacionalinė dailės galerija, Konstitucijos pr.22 LT-08105 Vilnius.
2021 04 02 - 05 30
 
Atgal