Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-03-19

Galerija „Meno parkas“ dalyvauja tarptautiniame videomeno festivalyje VIDEOFORMES 2021

2021-ųjų kovo 18-21 dienomis galerija „Meno parkas“ dalyvauja tarptautiniame videomeno festivalyje „Videoformes“ tradiciškai vykstančiame Clermont–Ferrand (Prancūzija).

 

Renginį organizuoja „Videoformes“. Ši kūrybinė organizacija jau nuo 1984 m. vykdo videomeno, performanso ir kitų su skaitmeninėmis technologijomis susijusius meno projektus ir jų sklaidą, taip pat – videomenininkų rezidencijų programą. „Videoformes“ bendradarbiauja su kūrėjais ir jų grupėmis iš Atėnų, Barselonos, Berlyno, Bilbao, Briuselio, Budapešto, Kaljario, Jeruzalės, Hong Kongo, Paryžiaus, Pekino ir kt. Šių metų festivalio programoje numatytos videomeno parodos vyksiančios kovo 19 iki balandžio 04 d., videofilmų konkursinė programa, kur bus pristatyti 26 kūriniai sukurti autorių iš Italijos, Prancūzijos, Norvegijos, Ispanijos, Anglijos, Ispanijos, Kinijos, Kanados ir kt. Jie buvo atrinkti net iš 985 pateiktų vertinimui videofilmų iš 65 šalių. Festivalio metu taip pat vyks diskusijos, menininkų kūrybos prezentacijos.

 

Pirmą kartą šiame renginyje dalyvaus ir galerija „Meno parkas“. Jos veiklos pristatymui buvo specialiai parengtas 10 min. dokumentinis filmas apie „Meno parko“ vykdomas parodas, projektus, tarptautinę veiklą. Taip pat festivalyje bus parodyta galerijos „Meno parkas“ suruošta Lietuvos menininkų videofilmų programa – Patricijos Gilytės „Dunojaus miško plaustas“ (6 min., 2019 m.), Neringos Naujokaitės „Conversion“ (11:29 min, 2011 m.) ir „un altro … di vento, di cielo“ (7:45 min, 2015 m.), Židrijos Janušaitės „Kariatidės. Didingosios“ (7:27 min. 2019 m.) bei Žilvino Landzbergo kartu su „PetPunk“ kolektyvu sukurtas videofilmas „Saga“ (7:45 min, 2015 m.).

 

Žilvinas Landzbergas, Saga, 2015

 

Festivalio vertinimo komandoje dirbti buvo pakviestas galerijos „Meno parkas“ direktorius Arvydas Žalpys.

 

Kūrybinės organizacijos „Videoformes“ ir galerijos „Meno parkas“ bendradarbiavimas planuojamas tęsti 2022 m. „Kaunas Europos kultūros sostinė“ metu – tuomet „Videoformes“ galerijos erdvėse kauniečiams pristatys tarptautinę videomeno parodą.

 

Daugiau informacijos (anglų k.):

http://festival2021.videoformes.com/en/focus-meno-parkas-2/

 

SVARBU – Dėl susidariusios situacijos, susijusios su COVID-19 pandemija, 2021 m. festivalis bus pristatomas virtualiai. Festivalį stebėkite VIDEOFORMES tinklapyje, bei FacebookInstagram ir Twitter paskyrose.

Facebook renginys

 

Galerijos „Meno parkas“ dalyvavimas festivalyje yra projekto „Meno linija. 2021“ dalis. Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.

 

 

Galerija „Meno parkas”
Rotušės a. 27, 44279 Kaunas
Dorotheenstrasse 22, 40235 Diuseldorfas, DE
galerija@menoparkas.lt
www.menoparkas.lt

 

*Straipsnio iliustracija - Neringa Naujokaitė, Conversion, 2011
 

 
Atgal