Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-03-09

Kazimiero Brazdžiūno kūrybos paroda „Postprodukcija“

Kovo 12 d., penktadienį, Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius) be atidarymo renginio pradės veikti tapytojo Kazimiero Brazdžiūno kūrybos paroda „Postprodukcija“.


„Vaizduotės skurdas ir asmeninių bei intymių pasakojimų atsisakymas kūryboje pasufleravo postprodukcijos terminą, kurį skolinuosi iš Nicolas Bourriaud knygos „Postproduction“. Joje ši sąvoka yra aiškinama kaip kultūrinių simbolių remiksavimo, reanimavimo reiškinys, kurio dėka kūriniui, objektui yra sukuriama nauja programa, jo tąsa. Todėl nenuostabu, kad esant ant savotiškos tapybinės tapatybės eutanazijos slenksčio, ar dėl anksčiau minėtos fantazijos stokos pradėjau postprodukuoti, miksuoti internete rastas ir pasisavintas skulptūrų, paveikslų, popkultūros ikonų vaizdus. Dėl artimo santykio su motyvais stygiaus, menamo, ar tiksliau – vos apčiuopiamo suvokimo apie pasirinktą kultūrinį motyvą, susidūriau su depersonalizacijos sąvoka, kurią perkėliau į patį kūrybinį veiksmą. Neatsitiktinai pasirenku aerozolinius dažus, kuriais purkšdamas dažų ūką, konstruoju reginį lyg per miglą. Šios miglos ir konkretaus silueto pagalba nusprendžiau nupaišyti tai, kas nematoma, to, ko nebėra, už reprezentuojamojo vaizdo, blėstančio istoriografinio rūko. Mano sukurti vaizdai yra išplėšti iš konteksto, lyg memų šablonas, tam tikras kultūrinis miražas. Visa tai atlieku depersonalizuotu potėpiu, aerozoliniu sfumato, graffiti – laikinai įprasminančiais šiandieną.“ (K. Brazdžiūnas)


Kazimieras Brazdžiūnas (g. 1991, Kaunas) – Lietuvos tapytojas, kuratorius ir apžvalgininkas. 2018 m. menininkas įgijo magistro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 2018 m. „LATGA” narys. 2020 m. jam suteiktas meno kūrėjo statusas. Nuo 2012 m. autorius aktyviai kuruoja bei dalyvauja grupinėse parodose, meno projektuose, pleneruose, konkursuose. Yra surengęs personalinių parodų („Parko” galerija, Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia, Pamėnkalnio galerija). 2018 m. įkūrė jaunųjų Lietuvos tapytojų meno platformą „Kontr-Argumentas“. Nuo 2019 m. autoriaus straipsniai publikuojami „Literatūroje ir mene“, rubrikoje „Požiūrio taškas”. Autoriaus kūryba yra patekusi į albumą „# 30. Nauja lietuviška tapyba“ („Artseria“, 2019 m.). 2020 m. menininkui skirta individuali menininko stipendija, LTKT.

 

 


Kazimiero Brazdžiūno tapybos paroda „Postprodukcija“ Pamėnkalnio galerijoje vyks iki kovo 31 d.


Parodos rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga.
Galerijos darbo laikas: II-V 10-18, VI 10-16.

 

* Straipsnio iliustracija - Kazimieras Brazdžiūnas. Vitos Opolskytės nuotr.

 

 

 

 

Pamėnkalnio galerija (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius).
2021 03 12 – 03 31
 
Atgal