Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-02-25

Organizuojama II-oji tarptautinė Šiluvos meno bienalė „Paliestoji žemė”

Šiluvos kontekste sąvoka „Paliestoji žemė“ gali būti suvokiama keliais lygmenimis: Šiluva yra išskirtinę sakralinę vertę turinti vietovė, kurią lietė Dievo Motinos kojos, pavargusių piligrimų ir popiežiaus pėdos, ja kasdien žengia vietos žmonės ir dvasininkai. Paliestoji žemė gali būti žmogaus širdis ir siela, vienumoje ar draugėje patyrusi prisilietimo galią. Paliestąja žeme gali būti vienas žmogaus kūrinys, bent vienu žingsniu priartinantis prie dieviškosios tikrovės. Paliestąja žeme gali būti dar nežinantis, kad trokšta prisilietimo...

 

Tokia yra organizatorių vizija. Mums yra svarbu ir įdomu, kaip Paliestąją žemę mato ir jaučia šiuolaikinis žmogus, šiandieninis menininkas. Į klausimą kviečiame atsakyti kiekvienam priimtiniausia šiuolaikinio meno forma, pagrindinė sąlyga – kūrinys turės „rasti“ vietą atvirose Šiluvos ir jos apylinkių erdvėse.

 

Bienalės kalendorius:


Birželio 13 d. Bienalės atidarymas
Liepos 13-22 d. Meno simpoziumas Šiluvoje
Birželio 13 d. – spalio 12 d. Parodos, pristatymai, meninės akcijos

 

Paraiškų teikimo gairės:

 

Dalyvių paraiškos priimamos iki 2021 m. kovo 28 d. (imtinai) el. paštu: info@menopiligrimai.lt


Paraiškas dalyvauti bienalėje gali pateikti skirtingų disciplinų profesionalūs Lietuvos ir užsienio menininkai, dirbantys įvairiomis formomis. Menininkas gali siūlyti tiek jau sukurtus kūrinius, tiek numatomo kūrinio idėją, skirtą Šiluvos meno bienalei ir atliepiančia bienalės temą – paliestoji žemė.


Meno kūrinių (projektų) įgyvendinimo forma nėra ribojama. Pirmenybę turės darbai, kurie turi galimybę būti eksponuojami, pristatomi lauke: erdvinės instaliacijos, skulptūros, objektai, videomeno kūriniai, garso instaliacijos, performansai ir kt. Taip pat galima siūlyti kūrinius, kuriuos menininkas nori pristatyti tik skaitmeninėje erdvėje.


Praktinė pastaba: visos bienalės apimtyje vyksiančios veiklos bus organizuojamos kontaktinėmis, pusiau nuotolinėmis ar nuotolinėmis formomis, atsižvelgiant į tuo metu šalyje galiojančias rekomendacijas dėl pandeminės situacijos. Kai kurie bienalės renginiai gali būti perkelti į virtualią erdvę.

 

Paraiškos forma (laisva forma):


CV, kuriame pateikiama autoriaus kontaktinė informacija, jo naujausi projektai, parodos, dirbtuvės ir rezidencijos.


Trumpas Šiluvos bienalei siūlomo meno projekto / kūrinio idėjos aprašymas (max 500 ženklų). Jei reikalinga, nurodykite techninę įrangą bei kitus specialiuosius reikalavimus kūrinio įgyvendinimui, pristatymui.


3-5 aukštos kokybės (300 dpi) kūrinių ar eskizų, planuojamų pristatyti bienalėje, nuotraukos (.pdf, .jpeg, .tiff formatais).


Prašome pateikiamus failus pavadinti kaip nurodyta – Vardas_Pavardė_kūrinio pavadinimas (pvz. Vardenis_Pavardenis_paliestoji1).


Konkurso organizavimas:


Atranka vykdoma konkurso būdu pagal kūrėjų pasiūlytą būsimo kūrinio koncepciją ir ankstesnės kūrybinės veiklos patirtį.


Atrinkti menininkai bus informuoti el. paštu iki 2021 m. gegužės 15 d.


Visa konkurso organizatoriams pateikta informacija naudojama tik konkurso tikslais ir neperduodama trečiosioms šalims.

 

Projektų įgyvendinimo sąlygos:


Atrinktiems dalyviams bus suteiktas apgyvendinimas, maitinimas, kūrybinė erdvė ir medžiagos projekto įgyvendinimui meno simpoziumo Šiluvoje metu.


Pasibaigus eksponavimo laikotarpiu dėl sukurto kūrinio eksponavimo kitose erdvėse tariasi kūrinio autorius ir konkurso organizatoriai.

 

Projekto organizatorius: Šiluvos bienalės darbo grupė

 

Jei turite klausimų, prašome mums parašyti: info@menopiligrimai.lt
Daugiau informacijos: www.menopiligrimai.lt

 
Atgal