Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-01-27

Kviečiame dalyvauti 4-ojoje Kauno tarptautinėje grafikos meno bienalėje „ŠVIESOS PRIGIMTIS“

4-oji Kauno tarptautinė grafikos bienalė „ŠVIESOS PRIGIMTIS“ akcentuoja grafiką kaip hibridinę meno kryptį, į grafikos meno kūrinį siūlo žvelgti kaip į šiuolaikinėmis midijomis papildytą, socialines aktualijas reflektuojančią kūrybą. Projekto pavadinime figūruoja fizikos kontekstas. Tai kvietimas įvertinti ne iki galo suvoktą individualios kūrybos procesą, kadangi tiek fizikoje, tiek savo kūryboje nuolat siūlome alternatyvias regimo pasaulio versijas. Grafika šiame projekte yra traktuojama kaip šviesos spektras, menininkas kaip jį skleidžianti prizmė, meno kūrinys – kaip šviesos objektas. Asociatyviai grafikos technika primena fotonus. Išdidinus kūrinius jūs pamatytumėte grafikos meno mikropasaulio – šviesos / tamsos garso takelį. Organizatoriai teigia, jog šiuo metu kuriamai grafikai reikalinga sklaida ir platesnis bendrakultūrinio konteksto suvokimas. Plečiant grafikos meno poveikio diapazoną, siekiama skatinti visos šalies visuomenės kultūrinį bei socialinį aktyvumą, supažindinti žmones su menu jų gyvenamojoje aplinkoje, pasiūlyti naują kultūrinę bendravimo ir laisvalaikio praleidimo formą. Tradicinė grafika projekte išeina iš galerijų, tampa meno akcijomis, gatvės meno kūriniais, objekto, šviesos ar garso menu.

 

Programoje: Parodos Lietuvos galerijose ir virtualioje erdvėje, meno veiksmai viešosiose erdvėse, kūrybiniai menininkų ir visuomenės susitikimai, edukacinės veiklos.

 

Atrenkant kūrinius projektui, bus akcentuojama tiek visa menininko kūrybos genezė, tiek pačio Bienalei pateikto meno kūrinio koncepcija, autoriaus motyvacija jį kuriant, pasirenkant siužetą, techniką, temą. Autorinės technikos panaudojimo ir kūrinio pateikimo originalumas bei kūriniai sukurti specialiai šiam projektui – būtų privalumas.

 

1. Projektui pateikti kūriniai gali būti sukurti vieno, kelių autorių arba autorių grupės;
2. Kūrinio pateikimo būdas (diptikas, triptikas ir pan.) bei išmatavimai neribojami;
3. Darbai turi būti sukurti ne vėliau kaip prieš 5 metus;
4. Paraiškos forma turi būti užpildyta lietuvių arba anglų kalba.
5. Atrankai siunčiamos kūrinio fotografijos turi būti aukštos rezoliucijos (tinkančios ir atrankai, ir katalogo spaudai, 300 DPI), geros kokybės, darbas nufotografuotas neutraliame fone.
6. Atrankai kūrinio piešiniai ir eskizai nepriimami.
7. Privalomi šie duomenys: autoriaus vardas ir pavardė, autoriaus CV, kūrinio pavadinimas, išmatavimai, medžiaga, technologija (technika), sukūrimo data.
8. Dalyvaudamas projekte, autorius sutinka, kad jo kūrinių fotografijos gali būti naudojamos projekto viešinimo ir reklamos tikslais.
9. Paraiškos ir kūrinių duomenys (fotografijos, metrika) turi pasiekti organizatorius ne vėliau kaip iki 2021 m. kovo 10 d. el. adresu: kaunasprint@gmail.com

 

Atrinkti dalyviai paaiškės 2021 m. kovo mėn. pabaigoje ir apie atrankos rezultatus bus informuoti asmeniškai.

Išsami informacija apie bienalę – prisegtukuose.

 

Kontaktinis asmuo: kuratorius Evaldas Mikalauskis +370 636 47846
Organizatorius – Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius (tel. nr. 8 37 20 56 22; Rotušės a. 26, Kaunas LT-44279) / www.facebook.com/kaunasprint

 
Atgal