Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-01-07

VGMC galerijoje „Kairė-dešinė“ Živilės Minkutės paroda „Nertis iš kailio“

Nuo gruodžio 10 d. VGMC galerijoje „Kairė-dešinė“ duris lankytojams turėjo atverti Živilės Minkutės paroda „Nertis iš kailio“. Deja, tinkamo ekspozicijos lankymo meto dar teks palūkėti, o kol kas su paroda Jus mielai supažindinsime mūsų Facebook‘o paskyroje. Sekite naujienas!


Apie galimybę gyvai aplankyti ekspoziciją pranešime iškart, esant palankioms aplinkybėms. Būkime sveiki!


2020 m. gruodžio 10 – 2021 m. sausio 30 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ veiks Živilės Minkutės kūrybos paroda „Nertis iš kailio“.


Instaliacijoje Živilė Minkutė kvestionuoja kūną kaip neišvengiamybę, kaip santykių tinklą su kitais, su aplinka ir pačiu savimi. Būtent pastarasis dažnai būna sudėtingiausias, atsiskleidžia kaip nesibaigiantis kūrimo ir perkūrimo procesas, kaip nuolatinė įtampa ir atotrūkis tarp savo kūniškos realybės ir siekiamybės, kylančios iš vidaus ar neišvengiamai į mus plūstančių vaizdinių.


Anot menininkės, bandydami priartėti prie savęs, o tiksliau vaizdinio apie save, kūną keičiame, modifikuojame, įspaudžiame jame įvairiausius ženklus: tatuiruotėmis, auskarais, rūbais, šukuosena pasakojame istorijas apie save, komunikuojame vertybes ir identitetą, nukreipiame kitų dėmesį į kūno dalis ar jas tiesiog maskuojame. Tai – kontrolės savo kūne atspaudimas, estetinis judesys nuo universalaus link išskirtinio (nuo tiesiog kūno iki mano kūno). Minkutė apverčia šią ašį – pasitelkdama kūną kaip grafikos klišę, kuria iš pirmo žvilgsnio abstrakčias, tačiau pilnas atpažįstamų formų, odos faktūrų monotipijas, o skenerio pagalba užfiksuotus kūno vaizdus jungia į trijų minučių trukmės video. Minimalistinis, pulsuojantis vaizdas priartina žiūrovą prie ritualitiško, performatyvaus proceso, kuris kalba apie realų prisispaudimą visu kūno plotu ir suvokimą, kad čia tu ir, kad taip ir bus. „Nertis iš kailio“ yra ne tik apie kūniškas patirtis, bet ir apie bandymą nutrinti medijų ribas, naujai prakalbinti grafiką ir ją kvestionuoti pasitelkiant skaitmenines fiksavimo priemones.


Živilė Minkutė (g. 1990) – jaunosios kartos menininkė. 2015 m. baigė grafiką VDA, 2012–2013 m. studijavo École Supérieure d'Art de Lorraine, Prancūzijoje. Nuo 2012 m. dalyvauja parodose, tarptautiniuose projektuose ir rezidencijose Lietuvoje bei užsienyje.


Organizatorius Vilniaus grafikos meno centras
Rėmėjai LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga
Partneris 15min
Informacija +370 5 261 19 95,
graphic.lt

Vilniaus grafikos meno centras (Latako g. 3, LT-01126 Vilnius)
2020 12 10 – 2021 01 30
 
Atgal