Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-01-06

Naują žurnalą Dailė/Art galite įsigyti Meno kioske

Pasirodė Dailininkų sąjungos leidyklos artSeria leidžiamo ketvirtinio žurnalo „Dailė“ šių metų paskutinis rudens-žiemos numeris. Naujausią numerį, o taip pat 1997-2020 m. išleistus žurnalus, jų pdf versijas, leidyklos artseria leidžiamas knygas ir kitas knygas apie Lietuvos meną  galima įsigyti artkiosk.net. Virtualiame meno kioske taip pat galima rasti nedidelio formato šiuolaikinių lietuvių menininkų sukurtų tapybos, grafikos, juvelyrikos, keramikos kūrinių.

 

Šiemet menininkus vienijanti Lietuvos dailininkų sąjunga mini savo veiklos 85-metį. Ši sukaktis tapo akstinu žurnalo puslapiuose atsigręžti ne tik į LDS istoriją, patirtį bei problemas, bet ir apžvelgti kūrybinių asociacijų situaciją apskritai, suteikiant žodį ir sąjungos senbuviams, ir jaunimui, ir alternatyvių organizacijų atstovams. Todėl apibendrintai galima teigti, kad numerio tema – menininkų organizacijos.

 

Šie metai muziejuose buvo paženklinti solidžiais paveldo tyrimais – tai parodos, skirtos Petrui Kalpokui, Ferdynandui Ruszczycui, Baltijos šalių simbolistams, į tėvynę su visu savo kūrybiniu palikimu sugrąžintai vizionierei Aleksandrai Kasubai. Kai kurios jų tebeveikia, kitos iškeliavo suplanuotais maršrutais, palikdamos žiūrovų atmintyje sodrų ir spalvingą pėdsaką.

 

Iš kitų projektų atidžiau pažvelgiame į didesnius renginius. Tai savo ribas plečiantis festivalis „Vitrum“, retrospektyvinė galerijos „Arka“ gyvavimui skirta ekspozicija ir į rudenį perkelta fiesta „ArtVilnius'20“.

 

Personalijų skirsnyje pristatome rečiau matomus autorius arba tuos, kurie tarsi grįžta į eterį. Tai ir konceptualios keramikos meistrai Ona Grigaitė ir Rokas Dovydėnas, ir gyvenimu kaip teatru alsuojanti, bet primiršta Stanislovo Glinskio asmenybė.

Pasaulio rubrikoje keliaujame ten, kur mus lydi autoriai: į pirmąją Talino bienalę kviečia Aistė Paulina Virbickaitė ir neakivaizdžiai į Niujorką – ten apsistojęs lenkų kuratorius Bartekas Remisko. Pastarąją medžiagą mums draugiškai pasiūlė „Dailės“ bičiulis lenkų žurnalas „Contemporary Lynx“, nuo šiol mainų principu vis pasisvečiuosiantis Dailė/Art puslapiuose ir padėsiantis susikurti platesnį kultūrinį akiratį.

 

Maloniai kviečiame apsilankyti artkiosk.net arba užsisakyti žurnalą Dailė/Art tinklavietėje prenumeruok.lt, užsakymo kodas. 5288 (https://www.prenumeruok.lt/NewSubscription.aspx)  ir taip gelbėtis nuo karantino keliamos melancholijos.

Žurnalo leidybą dalinai rėmė Spaudos, radijo ir televizijos fondas. Už galimybę didinti Dailininkų sąjungos leidyklos leidinių ir žurnalo pasiekiamumą ir įsigyti meno kūrinius ačiū Lietuvos kultūros tarybai https://www.ltkt.lt/

 
Atgal