Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-12-04

Tapytojo Ramūno GRIKEVIČIAUS naujausių kūrinių paroda „Miegas-miškas-miegas“.

Gruodžio 8 d., antradienį, Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius) be atidarymo renginio pradės veikti tapytojo Ramūno GRIKEVIČIAUS naujausių kūrinių paroda „Miegas-miškas-miegas“.

 

Tapytojas R. Grikevičius sako, kad jo paveikslai yra tarsi haiku eilėraščiai. Pasak menininko, drobėse atsiskleidžia įvairios būsenos, baimės, aistros, pasaulio grožis ir bjaurumas, chaosas ir neišvengiama pabaiga. R. Grikevičiaus tapyba yra apie begalybę. Gal todėl ir naujosios parodos pavadinimas skamba kaip nenutrūkstamai sakomas burtažodis.

 

Ekspozicija „Miegas-miškas-miegas“ – tai šio keisto laiko refleksija, intuityviai gimusi iš menininko patirčių ir iš nežinojimo, ką daryti, kai aplink pasaulis ėmė verstis aukštyn kojom. Dalis šios parodos drobių buvo sukurtos dar prieš karantiną, tačiau jos tapo savotiškomis pranašėmis apie artėjantį ramybės ir nežinios tarpsnį.

 

R. Grikevičius: „Man tiesiog buvo bloga nuo pasaulio neteisybės ir chaoso: pradedant nepažabojamais miškų gaisrais, politiniais įvykiais, baigiant fatališkais globalinio atšilimo ženklais ir virusu. Atrodė, kad pasaulyje viskas taip susipynė, kad nebeliko tiesos, niekas nebežino, kokia ji, ir pasaulis tarsi pasidalino pusiau. Nebegalėjau to informacijos srauto sugerti, norėjosi tiesiog miegoti. Net nebežinojau, ką tapyti, tačiau ta būsena pasufleravo, kad reikia tapyti ją. Ši paroda apie buvimą, kai nieko nebesinori, tik miegoti. Manau tokią būseną esame daugelis patyrę, tačiau retai kada žvelgiame į ją giliau.”

 

Menotyrininkė Karolina Tomkevičiūtė sako, kad nors menininkas niekada netapė peizažų, šį kartą jie į paveikslus atkeliauja ne kaip natūros atvaizdas, o kaip būsenų ir jausmų refleksijos. „Vaikštantys parodoje „Miegas-miškas-miegas“ turi galimybę nauju kampu pažvelgti į mus užklumpančius išbandymus, kai viso pasaulio svoris užkrenta tarsi sunki antklodė. R. Grikevičiaus drobės kupinos klausimų, kaip klaidžiame miške, kai iš pirmo žvilgsnio visi keliai atrodo panašūs. Tačiau kartais išsivadavimas ateina tada, kai esame giliai įsipainioję“, – teigia K. Tomkevičiūtė.

 

Parodoje į miego būseną nugrimzdę personažai yra mūsų tikrojo „aš“ atspindys, kuris laukia, kada bus pažadintas, įveikus apgaulingas būsenas, komforto zonas ar gąsdinančias kasdienybės tankumas.

 

Ramūno Grikevičiaus paroda „Miegas-miškas-miegas“ Pamėnkalnio galerijoje veiks iki 2021 m. sausio 5 d. Parodos lankymas – nemokamas.

 

Parodą remia: Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos dailininkų sąjunga.

 

Pamėnkalnio galerija (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius).
2020 12 08–2021 01 05
 
Atgal